Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Fórum přestěhováno.Klik na logo!
 
PříjemLatest imagesRegistracePřihlášení

 

 KNIHA 1., 2. a 3

Goto down 
5 posters
AutorZpráva
Sisi-Alex
Administrátor
Administrátor
Sisi-Alex


Female
Poèet pøíspìvkù : 1380
Age : 33
Location : Hranice
Nej kniha : TW a BD
Registration date : 23. 10. 08

KNIHA 1., 2. a 3 Empty
PříspěvekPředmět: KNIHA 1., 2. a 3   KNIHA 1., 2. a 3 Icon_minitimeThu Nov 13, 2008 7:11 pm

KNIHA PRVNÍ (BELLA):

PŘEDMLUVA

Měla jsem víc než přiměřenou várku zkušeností s blízkou smrtí. Nebylo to nic, na co by se kdy dalo opravdu zvyknout.

Přesto se zdálo zvláštně nevyhnutelné čelit znovu smrti. Jako bych byla opravdu poznamenaná neštěstím. Znovu a znovu jsem utíkala, ale pořád se to ke mě vracelo.

Ale, tentokrát to bylo o hodně jiné.

Můžeš utéct někomu, koho se bojíš, můžeš zkusit bojovat s tím, koho nenávidíš. Všechny mé reakce byly vyzbrojené proti tomuhle druhu vtahů - monstra, nepřátelé.

Když miluješ toho, kdo se tě snaží zabít, nemáš na výběr.
Jak bys mohla utíkat, jak bys mohla bojovat, kdyby něco takového zraňovalo toho, koho miluješ? Kdyby jen tvůj život byl vším, čeho by ses musela vzdát pro toho, koho miluješ, jak by ses ho mohla nevzdát?

Kdyby to byl někdo, koho skutečně miluješ?

zdroj:
kód:
http://breakingdawn.mysteria.cz/1.html
autor: Kitty


Naposledy upravil Sisi-Alex dne Sat Feb 28, 2009 4:05 pm, celkově upraveno 5 krát
Návrat nahoru Goto down
Sisi-Alex
Administrátor
Administrátor
Sisi-Alex


Female
Poèet pøíspìvkù : 1380
Age : 33
Location : Hranice
Nej kniha : TW a BD
Registration date : 23. 10. 08

KNIHA 1., 2. a 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: KNIHA 1., 2. a 3   KNIHA 1., 2. a 3 Icon_minitimeThu Nov 13, 2008 8:25 pm

KNIHA DRUHÁ (JACOB):


Prolog

Život stojí za hovno, a potom zemřeš.

Jasně, měl bych mít to štěstí.


Naposledy upravil Sisi-Alex dne Sat Feb 28, 2009 3:59 pm, celkově upraveno 4 krát
Návrat nahoru Goto down
Sisi-Alex
Administrátor
Administrátor
Sisi-Alex


Female
Poèet pøíspìvkù : 1380
Age : 33
Location : Hranice
Nej kniha : TW a BD
Registration date : 23. 10. 08

KNIHA 1., 2. a 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: KNIHA 1., 2. a 3   KNIHA 1., 2. a 3 Icon_minitimeThu Jan 29, 2009 8:24 pm

No tak kdyz jsem precetla prvni cast bella a dosla k tomuhle, tak me to dost nastvalo. Dokonce jsem uvazovaka, ze Jacobovu cast ani cist nebudu, ptz jsem ho nejak po E nemusela.
Ale nakonec jsem ho zhtla a musim uznat, ze to bylo hodne dobre napsane a pohled na Jacoba jsem touto casti UPLNE zmenila... Smile
Návrat nahoru Goto down
Sisi-Alex
Administrátor
Administrátor
Sisi-Alex


Female
Poèet pøíspìvkù : 1380
Age : 33
Location : Hranice
Nej kniha : TW a BD
Registration date : 23. 10. 08

KNIHA 1., 2. a 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: KNIHA 1., 2. a 3   KNIHA 1., 2. a 3 Icon_minitimeThu Jan 29, 2009 8:25 pm

KNIHA TŘETÍ (BELLA):

Prolog

Soukromá láska je přepych, který můžeš mít jenom potom, co
jsou všichni tvoji nepřátelé zlikvidováni. Do té doby jsou
všichni, které miluješ, rukojmí, oslabující tvoji odvahu
a kazící tvůj úsudek.
Orson Scott Card
Empire




Už to nadále nebyla jen noční můra. Černý zástup k nám postupoval skrz ledovou mlhu, rozvířenou jejich kroky.

Zemřeme, pomyslela jsem si zděšeně. Zoufale jsem potřebovala ten skvost, co jsem chránila, ale dokonce i pomyslet na to bylo odvedení pozornosti, které jsem si nemohla dovolit.

Stále se přibližovali, jejich černé pláště se vlnily v rytmu jejich pohybu. Spatřila jsem jejich ruce barvy kostí sevřené do pěstí. Postupovali nezávisle na sobě, snažíc se k nám přijít ze všech stran. Měli početní převahu. Bylo po všem.

A potom, jako blesk rozčísnuvší jasnou oblohu, byla scéna jiná. Přesto se nic nezměnilo – Volturiovi stále kráčeli přímo k nám, připraveni nás zabít. Vše, co se změnilo, bylo, jak to na mě působilo. Najednou jsem po tom lačnila. Chtěla jsem s nimi zamést podlahu. Jakmile jsem se přikrčila, na tváři úsměv, panický strach přešel do krvežíznivosti a já odhlalujíc zuby divoce zavrčela.

Překlad: Lu.Lusy
Korekce: Lu.Lusy

zdroj:
kód:
www.letterwolf.cz


Naposledy upravil Sisi-Alex dne Sat Feb 28, 2009 4:02 pm, celkově upraveno 2 krát
Návrat nahoru Goto down
Leah Mayu
Moderátor
Moderátor
Leah Mayu


Female
Poèet pøíspìvkù : 525
Age : 32
Registration date : 25. 10. 08

KNIHA 1., 2. a 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: KNIHA 1., 2. a 3   KNIHA 1., 2. a 3 Icon_minitimeThu Jan 29, 2009 8:32 pm

Je to dokonce lepší, než kdyby to bylo z Bellina pohledu, ne? Smile
Návrat nahoru Goto down
http://ance.nice-forum.com
Sisi-Alex
Administrátor
Administrátor
Sisi-Alex


Female
Poèet pøíspìvkù : 1380
Age : 33
Location : Hranice
Nej kniha : TW a BD
Registration date : 23. 10. 08

KNIHA 1., 2. a 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: KNIHA 1., 2. a 3   KNIHA 1., 2. a 3 Icon_minitimeThu Jan 29, 2009 8:46 pm

Leah Chelsea napsal:
Je to dokonce lepší, než kdyby to bylo z Bellina pohledu, ne? Smile

jj presne...bylo to o hodne lip napsane a dalo se to tak nejak lip pochopit...
Návrat nahoru Goto down
Jelda
Administrátor
Administrátor
Jelda


Male
Poèet pøíspìvkù : 456
Age : 34
Location : Třebíč
Job/hobbies : Student / Computer Graphics, Music, Movies, English
Nej kniha : Breaking Dawn
Registration date : 24. 01. 09

KNIHA 1., 2. a 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: KNIHA 1., 2. a 3   KNIHA 1., 2. a 3 Icon_minitimeThu Jan 29, 2009 11:08 pm

sakra.. tak teď se budu snad ještě víc těšit, ne? Smile
Návrat nahoru Goto down
http://www.kbeckinsale.net/forum/index.php
Sisi-Alex
Administrátor
Administrátor
Sisi-Alex


Female
Poèet pøíspìvkù : 1380
Age : 33
Location : Hranice
Nej kniha : TW a BD
Registration date : 23. 10. 08

KNIHA 1., 2. a 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: KNIHA 1., 2. a 3   KNIHA 1., 2. a 3 Icon_minitimeFri Jan 30, 2009 1:39 pm

Jelda napsal:
sakra.. tak teď se budu snad ještě víc těšit, ne? Smile

Tys to jeste necetl? Toz to do tohohler tematu nechod, nebo se dozvis, co tam je...
Návrat nahoru Goto down
Jelda
Administrátor
Administrátor
Jelda


Male
Poèet pøíspìvkù : 456
Age : 34
Location : Třebíč
Job/hobbies : Student / Computer Graphics, Music, Movies, English
Nej kniha : Breaking Dawn
Registration date : 24. 01. 09

KNIHA 1., 2. a 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: KNIHA 1., 2. a 3   KNIHA 1., 2. a 3 Icon_minitimeFri Jan 30, 2009 6:27 pm

já už stejně trochu sem tam tuším.. co tak "prometám" web.. ale já to tu neprocházím.. jen jsem sem po očku nakoukl Smile
Návrat nahoru Goto down
http://www.kbeckinsale.net/forum/index.php
Jelda
Administrátor
Administrátor
Jelda


Male
Poèet pøíspìvkù : 456
Age : 34
Location : Třebíč
Job/hobbies : Student / Computer Graphics, Music, Movies, English
Nej kniha : Breaking Dawn
Registration date : 24. 01. 09

KNIHA 1., 2. a 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: KNIHA 1., 2. a 3   KNIHA 1., 2. a 3 Icon_minitimeThu Feb 05, 2009 4:21 pm

jinak dočítám poslední kapitolu PRVNÍ knihy BD (7. Neočekávané) a musím říct, skvělé.. líbánky perfektní Blush
Návrat nahoru Goto down
http://www.kbeckinsale.net/forum/index.php
Sisi-Alex
Administrátor
Administrátor
Sisi-Alex


Female
Poèet pøíspìvkù : 1380
Age : 33
Location : Hranice
Nej kniha : TW a BD
Registration date : 23. 10. 08

KNIHA 1., 2. a 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: KNIHA 1., 2. a 3   KNIHA 1., 2. a 3 Icon_minitimeThu Feb 05, 2009 6:06 pm

Jelda napsal:
jinak dočítám poslední kapitolu PRVNÍ knihy BD (7. Neočekávané) a musím říct, skvělé.. líbánky perfektní Blush

Ze jo? Nejlepsi cast hehe I kdyz ty dve dalsi jsou taky perfektni... Smile
Návrat nahoru Goto down
Jelda
Administrátor
Administrátor
Jelda


Male
Poèet pøíspìvkù : 456
Age : 34
Location : Třebíč
Job/hobbies : Student / Computer Graphics, Music, Movies, English
Nej kniha : Breaking Dawn
Registration date : 24. 01. 09

KNIHA 1., 2. a 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: KNIHA 1., 2. a 3   KNIHA 1., 2. a 3 Icon_minitimeSat Feb 07, 2009 5:45 pm

Sisi-Alex napsal:
ptz jsem ho nejak po E nemusela.
Ale nakonec jsem ho zhtla a musim uznat, ze to bylo hodne dobre napsane a pohled na Jacoba jsem touto casti UPLNE zmenila... Smile
souhlasím.. nemám to ještě celé přečtené, ale i tak.. asi jedna z nejlepších věcí, co podle mě Jacob zatím udělal... Smile
Návrat nahoru Goto down
http://www.kbeckinsale.net/forum/index.php
kelly01
Administrátor
Administrátor
kelly01


Female
Poèet pøíspìvkù : 607
Age : 35
Location : Kladno
Job/hobbies : Student VŠFS, účetní
Nej kniha : Temeraire, HP, LOTR, Twilight, Bartimeus....
Registration date : 29. 10. 08

KNIHA 1., 2. a 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: KNIHA 1., 2. a 3   KNIHA 1., 2. a 3 Icon_minitimeWed Feb 18, 2009 12:21 am

já nevím, nějak se nemůžu rozhodnout která část se mi líbí víc, ale asi až ta třetí.
Kniha první je krásná, úchvatně napsaná. kapitola se svatbou je neskutečná, vážně... je to jako by steph popisovala vsechny sny vsech nevěst kiss
vy dámy jiste víte jak to myslím a ty Jelda to přejdi pro jistotu bez komentare Smile
no příjezd na ostrov je další velkolepá věc, v brazilii sem teda nikdy nebyla, ale dokazu si to predstavi, musito byt nadherne.
a scéna která je vrcholem první části je samozrejme svatební noc, ale víc se mi líbí, když to zkouší podruhý, tam už je i sem tam trocha toho vtipu atd. ( cupování prádylka, skubání polstaru, sem tam i ta drevorubecká práce Laughing )
v každým případě mě nejvíc odzbrojilo zjištění, že je Bella těhotná. Myslím, že ty sny co se jí zdáli tomu jasne nasvedcovali, ze to prijde, ale já byla vazne hrozne prekvapena. davala sem si bacha, abych si nekde neprecetla nejaky zasadni informace, takze pred ctenim BD sem si nebyla ani jista jestli se vezmou nebo ne. Razz
a nejvetsi zklamáním pro mě byla reakce Edwarda. chapu,že byl zdrcenej atd, ale byl hrozne chladnej, takovy no nic moc. v predchozích knízkach byl takovej akcní, nevim jak to vysvetlit no,..... proste me to prekvapilo, jako by se zmenil, nebo ... vazne nevim jak to vysvetlit.
v kazdym pripade je to divny, kdyz si vezmete, ze se Edward stal otcem, k tomu aby se to stalo by nesmel strilet mrtvýma ( slepyma Embarassed ) a jestli mu vsechno fungovalo tak jak má, tak proc nemohli mít Esme a Rosalie ... deti, jestlize to funguje u jednoho melo by to fungovat i u druhyho ... to je docela logicky.
jdu spat jsem hrozne unavena a uz kecam hovadiny tired . dbra mejte se papapapa
Návrat nahoru Goto down
Jelda
Administrátor
Administrátor
Jelda


Male
Poèet pøíspìvkù : 456
Age : 34
Location : Třebíč
Job/hobbies : Student / Computer Graphics, Music, Movies, English
Nej kniha : Breaking Dawn
Registration date : 24. 01. 09

KNIHA 1., 2. a 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: KNIHA 1., 2. a 3   KNIHA 1., 2. a 3 Icon_minitimeWed Feb 18, 2009 7:17 am

to já bych to nijak nekomentoval.. Wink

jen se ale trošičku pozastavím nad tím, proč vlastně nemůžou mít Rose a Esme (ani Alice) děti.. myslím si, že upír s upírem dítě mít nemůžou; ale když se eventuelně miluje pár, kde jeden z nich upír není, je to asi možný (jen, že to nikdy (když už se to zkoušelo) nevyšlo, protože se asi předtím nikdo neudržel, aby danou nezabil (jestli jsem to dobře pochopil, jen si v minulosti upíři užívali a nad dítětem s člověkem neuvažovali -> žádný upír se takhle nazamiloval do člověka, aby se ji takhle snažil chránit); na druhou stranu, s tím "střílením slepýma" je to divný, no..).. nevím ale jak by to bylo, kdyby se otočily strany.. takhle jsem o tom neuvažoval; to by chtělo vysvětlení od Steph, jak to myslela..
Návrat nahoru Goto down
http://www.kbeckinsale.net/forum/index.php
kelly01
Administrátor
Administrátor
kelly01


Female
Poèet pøíspìvkù : 607
Age : 35
Location : Kladno
Job/hobbies : Student VŠFS, účetní
Nej kniha : Temeraire, HP, LOTR, Twilight, Bartimeus....
Registration date : 29. 10. 08

KNIHA 1., 2. a 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: KNIHA 1., 2. a 3   KNIHA 1., 2. a 3 Icon_minitimeWed Feb 18, 2009 12:55 pm

Jelda napsal:
to já bych to nijak nekomentoval.. Wink

jen se ale trošičku pozastavím nad tím, proč vlastně nemůžou mít Rose a Esme (ani Alice) děti.. myslím si, že upír s upírem dítě mít nemůžou; ale když se eventuelně miluje pár, kde jeden z nich upír není, je to asi možný (jen, že to nikdy (když už se to zkoušelo) nevyšlo, protože se asi předtím nikdo neudržel, aby danou nezabil (jestli jsem to dobře pochopil, jen si v minulosti upíři užívali a nad dítětem s člověkem neuvažovali -> žádný upír se takhle nazamiloval do člověka, aby se ji takhle snažil chránit); na druhou stranu, s tím "střílením slepýma" je to divný, no..).. nevím ale jak by to bylo, kdyby se otočily strany.. takhle jsem o tom neuvažoval; to by chtělo vysvětlení od Steph, jak to myslela..

to je přesně to, co jsem myslela. to kdyby se to otocilo, jestli by mohla mit treba rosalie díte s clovekem. no .. nevim. snad to nekdy stephanie nekde zverejni, i kdyz o tom silne pochybuju
Návrat nahoru Goto down
Jelda
Administrátor
Administrátor
Jelda


Male
Poèet pøíspìvkù : 456
Age : 34
Location : Třebíč
Job/hobbies : Student / Computer Graphics, Music, Movies, English
Nej kniha : Breaking Dawn
Registration date : 24. 01. 09

KNIHA 1., 2. a 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: KNIHA 1., 2. a 3   KNIHA 1., 2. a 3 Icon_minitimeWed Feb 18, 2009 3:49 pm

tak já myslím, že by to zase teoricky možný bylo.. ale je tu pak ten problém, kde vzít toho člověka.. (kdyby to ale šlo, mohla by zkusit umělé oplodnění.. takhle to spíš vypadá, že ví, že by tahle možnost nefungovala) nevím, buď je to nedomyšlené nebo si to prostě vysvětlujeme špatně Hmm...
Návrat nahoru Goto down
http://www.kbeckinsale.net/forum/index.php
Jelda
Administrátor
Administrátor
Jelda


Male
Poèet pøíspìvkù : 456
Age : 34
Location : Třebíč
Job/hobbies : Student / Computer Graphics, Music, Movies, English
Nej kniha : Breaking Dawn
Registration date : 24. 01. 09

KNIHA 1., 2. a 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: KNIHA 1., 2. a 3   KNIHA 1., 2. a 3 Icon_minitimeWed Mar 25, 2009 9:34 pm

no.. tak jsem konečně dočetl Dreaking Dawn a musím říct.. opravdu mě nezklamala, skvělá kniha; pro mě asi nejoblíbenější z celé ságy... všechny jsou dobré (káždá má něco), ale poslední je prostě - Good -
Návrat nahoru Goto down
http://www.kbeckinsale.net/forum/index.php
Alice
Moderátor
Moderátor
Alice


Female
Poèet pøíspìvkù : 264
Age : 35
Location : always with Jasper
Job/hobbies : just have a fun
Registration date : 08. 01. 09

KNIHA 1., 2. a 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: KNIHA 1., 2. a 3   KNIHA 1., 2. a 3 Icon_minitimeThu Apr 02, 2009 11:42 am

No tak já nevim která se mi nejvíc líbila...možná ta poslední, ale nejsem si vůbecko jistá... pokud jde o ten spor s tim těhotenství...taky jsem o tom přemýšlela a asi souhlasim s Jeldou... Upírka podle mě nemůže dítě mít kvůli tomu, že její tělo se prostě nemění a nemůže se přizpůsobit tomu co to dítě potřebuje a jak se vyvíjí...kdežto Bellino tělo se přizpůsobilo těhotenství jak nejlépe mohlo...ale to s tim Edwardem mi neni moc jasný...on je mrtvej...a ehm...nemá v sobě ani krev ne? tak jaktože má v sobě tohle? i když teoreticky by to bylo možný tak, že když umřel tak to v sobě měl a to se tam uchovalo i po smrti, protože jak všichni víme Edward spal poprvý s Bellou, takže se to nemohlo vyčerpat dřív...já nevim...ráda bych věděla co o tom říká Steph...
Návrat nahoru Goto down
Sponsored content





KNIHA 1., 2. a 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: KNIHA 1., 2. a 3   KNIHA 1., 2. a 3 Icon_minitime

Návrat nahoru Goto down
 
KNIHA 1., 2. a 3
Návrat nahoru 
Strana 1 z 1
 Similar topics
-
» *Hviezdna kniha*
» Kniha nebo film?

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
 :: Knihy :: Breaking Dawn-
Přejdi na: