Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Fórum přestěhováno.Klik na logo!
 
PříjemLatest imagesRegistracePřihlášení

 

 Jude Deveraux

Goto down 
3 posters
AutorZpráva
Sisi-Alex
Administrátor
Administrátor
Sisi-Alex


Female
Poèet pøíspìvkù : 1380
Age : 33
Location : Hranice
Nej kniha : TW a BD
Registration date : 23. 10. 08

Jude Deveraux Empty
PříspěvekPředmět: Jude Deveraux   Jude Deveraux Icon_minitimeThu Feb 26, 2009 1:24 pm

JUDE DEVERAUX

Jude Deveraux F_C1445134m_9bb7483

Jude Deveraux je jednou z nejpopulárnějších současných amerických spisovatelek. Narodila se ve městě Santa Fe ve státě Nové Mexico na jihu Spojených států a spisovatelské dráze se věnuje již téměř čtvrt století od roku 1976. V současné době však žije v Anglii, na starobylém, téměř strašidelném zámeckém sídle starém několik století, z něhož přímo dýchá atmosféra jejích historických příběhů.

Romantické romány Jude Deveraux vycházejí po celém světě a dosáhly již celkového nákladu značně převyšujícího dvacet milionů výtisků. Srdce českých čtenářů si okamžitě dobyla čtyřdílnou historickou ságou Sametový slib, Horský samet, Sametová píseň a Sametový anděl, která už vyšla ve dvou českých vydáních. Vypráví v ní příběh rodu Montgomeryů, který se odehrává v šestnáctém století za vlády Jindřicha VII., zakladatele slavné dynastie Tudorovců.

Stejně čtenářsky úspěšnou se stala i trilogie Podvržená dáma, Ztracená dáma a Říční dáma, v níž Jude Deveraux zachycuje své ženské hrdinky, osudem pronásledovanou Francouzku Nicole, šlechtičnu Regan a mladičkou Leah, v drsném období osidlování Ameriky na konci osmnáctého století.


zdroj:
kód:
www.baronet.cz


Naposledy upravil Sisi-Alex dne Thu Feb 26, 2009 1:52 pm, celkově upraveno 2 krát
Návrat nahoru Goto down
kelly01
Administrátor
Administrátor
kelly01


Female
Poèet pøíspìvkù : 607
Age : 35
Location : Kladno
Job/hobbies : Student VŠFS, účetní
Nej kniha : Temeraire, HP, LOTR, Twilight, Bartimeus....
Registration date : 29. 10. 08

Jude Deveraux Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jude Deveraux   Jude Deveraux Icon_minitimeThu Feb 26, 2009 1:26 pm

tak tuhle spisovatelku vůbec neznám, podivam se naty knizky, ale nevim, vetsinou knizky jako tyhle nectu, ale rika se vyjimka potrvzuje pravidlo
Návrat nahoru Goto down
Sisi-Alex
Administrátor
Administrátor
Sisi-Alex


Female
Poèet pøíspìvkù : 1380
Age : 33
Location : Hranice
Nej kniha : TW a BD
Registration date : 23. 10. 08

Jude Deveraux Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jude Deveraux   Jude Deveraux Icon_minitimeThu Feb 26, 2009 1:39 pm

Vzpomínka


Jude Deveraux F_vzpominkam_e172007


1994 New York City, 1907 Peniman Manor, Anglie, 1571-1588 Anglie

Hrdinkou nového románu Vzpomínka je Hayden Laneová, autorka milostných bestsellerů. Hayden Laneová je šťastná mladá žena - nebo se alespoň za takovou považuje. Příběhy plné milostných intrik a sladké lásky pro ni znamenají víc než zábava s přáteli. Kvůli nové knize o milencích, jejichž současný život komplikují životy minulé, se rozhodne navštívit jasnovidku. Dozví se od ní neuvěřitelnou zprávu, že se v minulém životě za vlády Edwarda VII. jmenovala lady de Grey.

Jasnovidčina slova jí nedají spát. Postupně zjistí, že lady de Grey byla poněkud promiskuitní dáma, která jedné noci záhadně zmizela. Údajně zavraždila manžela a její přízrak prý dodnes straší v jeho domě. Hayden to připadá nesmírně zábavné a vzrušující. Dá se zhypnotizovat, ale místo aby se pouze rozpomněla, vrací se rovnou do své minulosti. Pozná pravdu o ženě, neprávem považované za couru, o atraktivním, ale zádumčivém muži… i o úchvatné lásce, která na ni čeká, odváží-li se otevřít své srdce tajemnému příběhu.


zdroj:
kód:
www.renatac.cz


Naposledy upravil Sisi-Alex dne Thu Feb 26, 2009 1:50 pm, celkově upraveno 3 krát
Návrat nahoru Goto down
Sisi-Alex
Administrátor
Administrátor
Sisi-Alex


Female
Poèet pøíspìvkù : 1380
Age : 33
Location : Hranice
Nej kniha : TW a BD
Registration date : 23. 10. 08

Jude Deveraux Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jude Deveraux   Jude Deveraux Icon_minitimeThu Feb 26, 2009 1:43 pm

kelly01 napsal:
tak tuhle spisovatelku vůbec neznám, podivam se naty knizky, ale nevim, vetsinou knizky jako tyhle nectu, ale rika se vyjimka potrvzuje pravidlo

Tohle je spisovatelka historickych romanu. Kdyz jsem byla mensi, tak jsem je uplne zrala a cetla to. No tedkom uz teda vubec nestiham cist do skoly, natoztak romany. Musim ale uznat, ze kdyz psala s fantasy prvky, tak to stalo za to. I kdyz Vzpominku bych zrejme moc nedoporucovala, ptz nekonci moc happy endem. Rvala jsem u toho jak zelva... cry

Tady, na mem starem webu se muzes mrknout na par knizek...
kód:
http://historickeromany.blog.cz/rubriky/jude-deveraux
Návrat nahoru Goto down
Sisi-Alex
Administrátor
Administrátor
Sisi-Alex


Female
Poèet pøíspìvkù : 1380
Age : 33
Location : Hranice
Nej kniha : TW a BD
Registration date : 23. 10. 08

Jude Deveraux Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jude Deveraux   Jude Deveraux Icon_minitimeThu Feb 26, 2009 1:48 pm

Rytíř ve zlaté zbroji


Jude Deveraux F_rytirvezlatm_4137260 Jude Deveraux F_rytirvezlatm_3bf9393


1564/1988 Anglie

V průběhu prázdninového výletu do Anglie zradí Dougless Montgomeryovou její milý a ona se ocitá opuštěná a zcela bez prostředků ve starobylém temném kostelíku kdesi na anglickém venkově. Bezradně a nešťastně se rozpláče přímo na náhrobní desce Sira Nicholase Stafforda, popraveného královnou Alžbětou roku 1564. Douglessino zoufalství je natolik silné, že se jí podaří Sira Nicholase Stafforda přivolat přes propast času, až z hlubin 16. století.

Brzy však vysvítá, že Sir Nicholas potřebuje pomoc ještě více než Dougless sama - je totiž ve své době falešně nařčen, královnou obviněn ze zrady a je nad ním vynesen rozsudek smrti.

Aby Dougless svého milého zachránila, odvážně se za ním vydává do hlubin věků a prožívá milostné dobrodružství, jež ji po návratu nesmazatelně poznamená na celý život.


zdroj:
kód:
www.renatac.cz
Návrat nahoru Goto down
angie
Smrtelník
Smrtelník
angie


Female
Poèet pøíspìvkù : 291
Age : 32
Nej kniha : samozrejme že Twilight sága:))
Registration date : 25. 10. 08

Jude Deveraux Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jude Deveraux   Jude Deveraux Icon_minitimeThu Feb 26, 2009 7:35 pm

od nej mám v kompe stiahnutých pár knižiek bo som niekde čítala, že je dobrá...ale zatiaľ som sa nedostala k tomu aby som niečo čítala...snáď v blízkej dobe Smile
....ale tieto dve knižky čo si sem dala ty vyzerajú najzaujímavejšie....bo tam je ten prvok fantasy a ešte k tomu láska a to žerem Laughing
Návrat nahoru Goto down
Sisi-Alex
Administrátor
Administrátor
Sisi-Alex


Female
Poèet pøíspìvkù : 1380
Age : 33
Location : Hranice
Nej kniha : TW a BD
Registration date : 23. 10. 08

Jude Deveraux Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jude Deveraux   Jude Deveraux Icon_minitimeThu Feb 26, 2009 7:42 pm

angie napsal:
od nej mám v kompe stiahnutých pár knižiek bo som niekde čítala, že je dobrá...ale zatiaľ som sa nedostala k tomu aby som niečo čítala...snáď v blízkej dobe Smile
....ale tieto dve knižky čo si sem dala ty vyzerajú najzaujímavejšie....bo tam je ten prvok fantasy a ešte k tomu láska a to žerem Laughing

Jaj...konecne nekdo, kdo ji zna hehe
No ja jsem driv cetla jenom tyhle historicke romany a nic jineho a podle meho nazoru je Jude nejlepsi ve svym oboru. Ma skvele romany (Nejradsi mam Svudkyni, Dedicku, Princeznu a Rytire ve zlate zbroji.)

no nevim...ja jsem spis romanticka duse a mne tyhle fantasy romany vadi, ptz nemuzou skoncit dobre. Sice to zaplacaji nejakym tim chlapem nakonec, ale stejne mam radsi ty klasicke.

Tu Vzpominku muzu doporucit jakoze ve smutnych chvilich. opravdu si u toho pobrecis.... cry

Ale nejvice doporucuji, abys zacala Rytirem...je to sice 500 stranek a konec klasicky jako u romanu fantasy Mad Mad , ale stejne skvely zazitek.... Smile
Návrat nahoru Goto down
angie
Smrtelník
Smrtelník
angie


Female
Poèet pøíspìvkù : 291
Age : 32
Nej kniha : samozrejme že Twilight sága:))
Registration date : 25. 10. 08

Jude Deveraux Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jude Deveraux   Jude Deveraux Icon_minitimeThu Feb 26, 2009 7:57 pm

no jediné z toho čo si spomínala mám v kompe stiahnutú tú Princeznú Smile ....bo nič iné som nenašla....ale skúsim pohladať aj v knižnici tieto dve aj Smile .....
ja inak milujem čisto historické romány....také mám moc rada.....aj historické novely a filmy....sa mi lúbi to oblečenie a tá doba a všetko v podstate Big Grin .......a ešte mám od nej nejaké tri Zamatové neviem čo....to si čítala tiež? Smile
Návrat nahoru Goto down
Sisi-Alex
Administrátor
Administrátor
Sisi-Alex


Female
Poèet pøíspìvkù : 1380
Age : 33
Location : Hranice
Nej kniha : TW a BD
Registration date : 23. 10. 08

Jude Deveraux Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jude Deveraux   Jude Deveraux Icon_minitimeThu Feb 26, 2009 8:01 pm

angie napsal:
no jediné z toho čo si spomínala mám v kompe stiahnutú tú Princeznú Smile ....bo nič iné som nenašla....ale skúsim pohladať aj v knižnici tieto dve aj Smile .....
ja inak milujem čisto historické romány....také mám moc rada.....aj historické novely a filmy....sa mi lúbi to oblečenie a tá doba a všetko v podstate Big Grin .......a ešte mám od nej nejaké tri Zamatové neviem čo....to si čítala tiež? Smile

Vim co myslis...jsou to 4 dily...myslim, ze Sametovy slib, Horsky samet...a dalsi 2.
Ja jsem to necetla, ale mamka s tetou jo a vim, ze teta si to hodne vychvalovala, ze je to perfektni...Tak kdyztak dej vedet... Smile
Návrat nahoru Goto down
angie
Smrtelník
Smrtelník
angie


Female
Poèet pøíspìvkù : 291
Age : 32
Nej kniha : samozrejme že Twilight sága:))
Registration date : 25. 10. 08

Jude Deveraux Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jude Deveraux   Jude Deveraux Icon_minitimeSun Mar 01, 2009 12:06 am

Sisi-Alex napsal:
angie napsal:
no jediné z toho čo si spomínala mám v kompe stiahnutú tú Princeznú Smile ....bo nič iné som nenašla....ale skúsim pohladať aj v knižnici tieto dve aj Smile .....
ja inak milujem čisto historické romány....také mám moc rada.....aj historické novely a filmy....sa mi lúbi to oblečenie a tá doba a všetko v podstate Big Grin .......a ešte mám od nej nejaké tri Zamatové neviem čo....to si čítala tiež? Smile

Vim co myslis...jsou to 4 dily...myslim, ze Sametovy slib, Horsky samet...a dalsi 2.
Ja jsem to necetla, ale mamka s tetou jo a vim, ze teta si to hodne vychvalovala, ze je to perfektni...Tak kdyztak dej vedet... Smile
no ja mám v kompe akurát tie ďalšie dve že Sametová píseň, Sametový andel a ten slib Smile ...tak keď sa k tomu dostanem dám vedeť ako sa mi páčilo.....ale myslím, že to tak skoro nebude, bo teraz mám moc kníh na pláne a rozčítaných Laughing
Návrat nahoru Goto down
Sponsored content





Jude Deveraux Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jude Deveraux   Jude Deveraux Icon_minitime

Návrat nahoru Goto down
 
Jude Deveraux
Návrat nahoru 
Strana 1 z 1

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
 :: Ostatní fantasy :: Knihy-
Přejdi na: