Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Fórum přestěhováno.Klik na logo!
 
PříjemLatest imagesRegistracePřihlášení

 

 °Zelená míle°

Goto down 
2 posters
AutorZpráva
Sisi-Alex
Administrátor
Administrátor
Sisi-Alex


Female
Poèet pøíspìvkù : 1380
Age : 33
Location : Hranice
Nej kniha : TW a BD
Registration date : 23. 10. 08

°Zelená míle° Empty
PříspěvekPředmět: °Zelená míle°   °Zelená míle° Icon_minitimeWed Nov 12, 2008 5:25 pm

°Zelená míle° Zelenamileef3

Na začátku příběhu se potkává se starým mužem Paulem Edgecombem (Dabbs Greer). Žije v domově s pečovatelskou službou a právě se dojatě dívá na starý film s Fredem Astairem. Snad až příliš dojatě, protože jedna ze sester ho musí zkontrolovat, když slyší všechny ty zvlyky. Paul je tak naměkko, že jí začne vypravovat svůj příběh starý 60 let, který ještě nikomu nevypravoval.
Kolem roku 1935 v Louisianě, mladý Paul není jen "zaměstnancem", ale bystrým pozorovatelem, který citlivě vnímá rázovité postavy těžkých zločinců i jejich osudy. Setkává se například s černým obrem Johnem, který má ruce jako lopaty a je obviněn z vraždy dvou dětí. Nemůže uvěřit, že člověk, který se bojí spát potmě by byl schopen tak hrůzného činu. Je tu také hluboce věřící Arlen a bláznivý psychopat zvaný Divoký Bill, ale je tu také ta hrůzostrašná chodba, natřená na zeleno, které všichni říkají "Zelená míle", je to cesta, na konci které čeká smrt, pokud se nestane zázrak...

Tom Hanks ..... Paul Edgecomb [43]
David Morse ..... Brutus "Brutal" Howell [46]
Bonnie Hunt ..... Jan Edgecombová [38]
Michael Clarke Duncan ..... John Coffey [41]
James Cromwell ..... ředitel Hal Moores [59]
Michael Jeter ..... Eduard Delacroix [47]
Graham Greene ..... Arlen Bitterbuck [47]
Doug Hutchinson ..... Percy Wetmore
Sam Rockwell ..... "Divoký Bill" Wharton [31]
Barry Pepper ..... Dean Stanton [29]
Jeffrey DeMunn ..... Harry Terwilliger [52]
Patricia Clarkson ..... Melinda Mooresová [39]
Harry Dean Stanton ..... Toot-Toot [73]
Dabbs Greer ..... starý Paul Edgecomb [82]
Eve Brent ..... Elaine Connelyová
William Sadler ..... Klaus Detterick [49]
Gary Sinise ..... Burt Hammersmith [44]
Paula Malcomson ..... Marjorie Dettericková
Brent Briscoe ..... Bill Dodge [38]


námět:
Stephen King ..... stejnojmenná kniha (1996) [52]


scénář:
Frank Darabont



hudba:
Thomas Newman
Irving Berlin ..... píseň Cheek To Cheek



zpěv:
Fred Astaire ..... píseň Cheek To Cheek [100]



Zdroj:
kód:
http://role.osobnosti.cz/zelena-mile


Naposledy upravil Sisi-Alex dne Fri Jan 30, 2009 2:04 pm, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru Goto down
Sisi-Alex
Administrátor
Administrátor
Sisi-Alex


Female
Poèet pøíspìvkù : 1380
Age : 33
Location : Hranice
Nej kniha : TW a BD
Registration date : 23. 10. 08

°Zelená míle° Empty
PříspěvekPředmět: Re: °Zelená míle°   °Zelená míle° Icon_minitimeWed Nov 12, 2008 6:37 pm

Strasne smutny film cry :(
Videla jsem jednou kousek a vypla jsem to...Bylo to na me moc krute...posledne uz jsem se teda odhodlala a podivala se znovu...brecela jsem u toho skoro furt...a jeste sem se divala sama, takze nektere sceny...no hruza...treba kdyz popravovali toho jednoho vezne a ten "hajzl" mu tu houbu nenamocil, tak jsem to musela prepnout:(:
Návrat nahoru Goto down
kelly01
Administrátor
Administrátor
kelly01


Female
Poèet pøíspìvkù : 607
Age : 35
Location : Kladno
Job/hobbies : Student VŠFS, účetní
Nej kniha : Temeraire, HP, LOTR, Twilight, Bartimeus....
Registration date : 29. 10. 08

°Zelená míle° Empty
PříspěvekPředmět: Re: °Zelená míle°   °Zelená míle° Icon_minitimeWed Nov 12, 2008 6:42 pm

to je dost dobrej film, mam nejradsi tu scenu, jak je John v kine a akorat tam tanci na tu pisnicku I´m in heaven. aspon myslim ze to tak je, a taky je dobry jak uzdravi Jingles. jj, to se mi taky libilo a Percy si za vsechno mohl sam, nemel se chovat jako debil. sem mu docela prala to jak se strachy pocural Cool
Návrat nahoru Goto down
Sisi-Alex
Administrátor
Administrátor
Sisi-Alex


Female
Poèet pøíspìvkù : 1380
Age : 33
Location : Hranice
Nej kniha : TW a BD
Registration date : 23. 10. 08

°Zelená míle° Empty
PříspěvekPředmět: Re: °Zelená míle°   °Zelená míle° Icon_minitimeWed Nov 12, 2008 6:51 pm

kelly01 napsal:
to je dost dobrej film, mam nejradsi tu scenu, jak je John v kine a akorat tam tanci na tu pisnicku I´m in heaven. aspon myslim ze to tak je, a taky je dobry jak uzdravi Jingles. jj, to se mi taky libilo a Percy si za vsechno mohl sam, nemel se chovat jako debil. sem mu docela prala to jak se strachy pocural Cool

JJ, ja taky...vim, ze jsem mrcha, ale prala jsem mu to...Za to , co vsechno tam delal...
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní




°Zelená míle° Empty
PříspěvekPředmět: Re: °Zelená míle°   °Zelená míle° Icon_minitimeWed Nov 12, 2008 7:02 pm

toto je fakt kruty film cry ... som pri nom revala jak male decko cry ... bolo mi aj strasne luto toho jedneho, co mi ten kkt straznik nenamocil tu spongiu ( nevim uz, jak sa volali ) a on chudak zomrel tak nasilne cry ... mno a ten koniec cry cry ...
Návrat nahoru Goto down
Sponsored content





°Zelená míle° Empty
PříspěvekPředmět: Re: °Zelená míle°   °Zelená míle° Icon_minitime

Návrat nahoru Goto down
 
°Zelená míle°
Návrat nahoru 
Strana 1 z 1

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
 :: Ostatní fantasy :: Filmy-
Přejdi na: