Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Fórum přestěhováno.Klik na logo!
 
PříjemLatest imagesRegistracePřihlášení

 

 *Kroniky Prydainu*

Goto down 
2 posters
AutorZpráva
kelly01
Administrátor
Administrátor
kelly01


Female
Poèet pøíspìvkù : 607
Age : 35
Location : Kladno
Job/hobbies : Student VŠFS, účetní
Nej kniha : Temeraire, HP, LOTR, Twilight, Bartimeus....
Registration date : 29. 10. 08

*Kroniky Prydainu* Empty
PříspěvekPředmět: *Kroniky Prydainu*   *Kroniky Prydainu* Icon_minitimeSun Nov 09, 2008 7:16 pm

*Kroniky Prydainu* Kronikypridainu1


První, druhá a třetí kniha pentalogie Kroniky Prydainu Alexandera Lloyda.

Z šera dávných věků povstal příběh o hrdinném Taranovi. Legenda, která si zaslouží, aby byla zapsána v Kronikách země zvané Prydain. Aby byla čtena a předávána z pokolení na pokolení. Z šera dávných věků až dodnes trvá boj statečných srdcí...

Americký spisovatel Lloyd Alexander (*1924) vytvořil na pozadí velšských mýtů jedinečný fantaskní svět. Kroniky Prydainu, napsané před více než třiceti lety, se staly klasikou anglosaské literatury a tajným tipem pro všechny příznivce J. R. R. Tolikena, C. S. Lewise a nápadité fantasy s originálními pohádkovými motivy, jemným humorem a nečekanými dějovými zvraty. Pětidílná sága vychází ve dvou svazcích. V prvním z nich najdete Knihu tří zjevení, Černý kotel a Hrad Llyr.

*Kroniky Prydainu* Kronikyprydainu2


Čtvrtá a pátá kniha pentalogie Kroniky Prydainu Alexandra Lloyda. Velkolepý příběh Prydainu vrcholí. Šťastný konec přichází klikatými cestami a je draze zaplacen. Ale existuje vůbec šťastný konec? Příběh odvanou staletí a zůstane jen legenda zapsaná v kronikách. O Taranovi, který volil mezi lží a pravdou, zbabělostí a statečností, mezi nenávistí a láskou...


Americký spisovatel Lloyd Alexander podnícen úspěchem prvního příběhu z čarovného světa Prydainu vytvořil pětidílnou ságu, která v češtině vychází ve dvou svazcích. Nápaditá a bezesporu originální fantasy se tak více než třicet let po svém vydání dostává do rukou i našim čtenářům. Kniha druhá obsahuje navíc povídky, které celému příběhu předcházejí a vrhají tak zcela nové světlo na osudy hlavních hrdinů i na samotný Prydain. Ve druhém svazku Kronik Prydainu tedy najdete romány Taran Poutník, Král králů a povídkový soubor Nalezenec a jiné příběhy z Prydainu, který obsahuje tyto povídky:

Nalezenec (The Foundling)
Kámen (The Stone)
Pravý čaroděj (The True Enchanter)
Rozpustilý havran (The Rascal Crow)
Meč (The Sword)
Kovář, tkadlec a harfeník (The Smith, the Weaver, and the Harper)
Pravdymilovná harfa (The Truthful Harp)
Coll a jeho bílá svině (Coll and His White Pig)
Návrat nahoru Goto down
angie
Smrtelník
Smrtelník
angie


Female
Poèet pøíspìvkù : 291
Age : 32
Nej kniha : samozrejme že Twilight sága:))
Registration date : 25. 10. 08

*Kroniky Prydainu* Empty
PříspěvekPředmět: Re: *Kroniky Prydainu*   *Kroniky Prydainu* Icon_minitimeSun Nov 09, 2008 7:21 pm

tak neviem či je to to isté, ale mená sedia Laughing ...no ja som čítala jednu časť, bo iba jedna je v knižnici...a viem že sa mi to páčilo Smile ...vtipné prasa hen wen či jak sa volalo Laughing

u nás to vyšlo s takouto obálkou a popisom Smile :

*Kroniky Prydainu* 70c26bc595be
V zemi zvanej Prydainia žije u proroka Dallbena mladík Taran. Zatiaľ čo prastarý Dallben medituje a píše do Knihy Troch, Taran sníva o hrdinoch. Keď mu jedného dňa utečie veštecké prasa Hen Wen a Taran zazrie v tajomnom lese Parohatého kráľa z kráľovstva zla, Annuvinu, začína sa jeho veľká odysea, ktorá si vyžiada veľa statočnosti a odvahy. Neskúseného Tarana na dobrodružnej ceste sprevádzajú verní priatelia: bájny princ Gwydion, bystrádcéra morského kráľa Elionwy, potulný spevák Flewdur Fflam, dobrácky Gurgi aj šikovný trpaslík Doli. Spoločne prekonávajú nástrahy čarodejnice Achren v Špirálovom hrade a prefíkaného vládcu čierneho jazera, bojujú proti nesmrteľným Kotlivcom a unikajú pred pazúrmi gwythaintov, aby si napokon zmerali sily s diabolským Parohatým kráľom. Iba víťazstvo nad ním môže zachrániť Prydainiu pred večnou záhubou.
Návrat nahoru Goto down
kelly01
Administrátor
Administrátor
kelly01


Female
Poèet pøíspìvkù : 607
Age : 35
Location : Kladno
Job/hobbies : Student VŠFS, účetní
Nej kniha : Temeraire, HP, LOTR, Twilight, Bartimeus....
Registration date : 29. 10. 08

*Kroniky Prydainu* Empty
PříspěvekPředmět: Re: *Kroniky Prydainu*   *Kroniky Prydainu* Icon_minitimeSun Nov 09, 2008 7:22 pm

angie napsal:
tak neviem či je to to isté, ale mená sedia Laughing ...no ja som čítala jednu časť, bo iba jedna je v knižnici...a viem že sa mi to páčilo Smile ...vtipné prasa hen wen či jak sa volalo Laughing

u nás to vyšlo s takouto obálkou a popisom Smile :

*Kroniky Prydainu* 70c26bc595be
V zemi zvanej Prydainia žije u proroka Dallbena mladík Taran. Zatiaľ čo prastarý Dallben medituje a píše do Knihy Troch, Taran sníva o hrdinoch. Keď mu jedného dňa utečie veštecké prasa Hen Wen a Taran zazrie v tajomnom lese Parohatého kráľa z kráľovstva zla, Annuvinu, začína sa jeho veľká odysea, ktorá si vyžiada veľa statočnosti a odvahy. Neskúseného Tarana na dobrodružnej ceste sprevádzajú verní priatelia: bájny princ Gwydion, bystrádcéra morského kráľa Elionwy, potulný spevák Flewdur Fflam, dobrácky Gurgi aj šikovný trpaslík Doli. Spoločne prekonávajú nástrahy čarodejnice Achren v Špirálovom hrade a prefíkaného vládcu čierneho jazera, bojujú proti nesmrteľným Kotlivcom a unikajú pred pazúrmi gwythaintov, aby si napokon zmerali sily s diabolským Parohatým kráľom. Iba víťazstvo nad ním môže zachrániť Prydainiu pred večnou záhubou.

jj, HEN WEN je vtipny prasatko, uz je to dlouho co sem tuhle knizku cetla
Návrat nahoru Goto down
kelly01
Administrátor
Administrátor
kelly01


Female
Poèet pøíspìvkù : 607
Age : 35
Location : Kladno
Job/hobbies : Student VŠFS, účetní
Nej kniha : Temeraire, HP, LOTR, Twilight, Bartimeus....
Registration date : 29. 10. 08

*Kroniky Prydainu* Empty
PříspěvekPředmět: Re: *Kroniky Prydainu*   *Kroniky Prydainu* Icon_minitimeSat Nov 22, 2008 11:58 pm

boze muj, tak sem si je znovu precetla, a musim priznat, ze ty knizky sou kouzelny, takovy oddychovy, mela sem je za dva dny v sobe. a uz zase nevim co budu cist. no v kazdym pripade fandim Taranovi. wow.
Návrat nahoru Goto down
angie
Smrtelník
Smrtelník
angie


Female
Poèet pøíspìvkù : 291
Age : 32
Nej kniha : samozrejme že Twilight sága:))
Registration date : 25. 10. 08

*Kroniky Prydainu* Empty
PříspěvekPředmět: Re: *Kroniky Prydainu*   *Kroniky Prydainu* Icon_minitimeSun Nov 23, 2008 12:33 am

ach škoda, že u nás vyšla len jedna časť a aj to si ju už vôbec nepamätám :(
Návrat nahoru Goto down
kelly01
Administrátor
Administrátor
kelly01


Female
Poèet pøíspìvkù : 607
Age : 35
Location : Kladno
Job/hobbies : Student VŠFS, účetní
Nej kniha : Temeraire, HP, LOTR, Twilight, Bartimeus....
Registration date : 29. 10. 08

*Kroniky Prydainu* Empty
PříspěvekPředmět: Re: *Kroniky Prydainu*   *Kroniky Prydainu* Icon_minitimeSun Nov 23, 2008 12:45 am

angie napsal:
ach škoda, že u nás vyšla len jedna časť a aj to si ju už vôbec nepamätám :(

jak jen jedna cast, u vas nevysel ten druhej díl???
Návrat nahoru Goto down
angie
Smrtelník
Smrtelník
angie


Female
Poèet pøíspìvkù : 291
Age : 32
Nej kniha : samozrejme že Twilight sága:))
Registration date : 25. 10. 08

*Kroniky Prydainu* Empty
PříspěvekPředmět: Re: *Kroniky Prydainu*   *Kroniky Prydainu* Icon_minitimeSun Nov 23, 2008 12:48 am

kelly01 napsal:
angie napsal:
ach škoda, že u nás vyšla len jedna časť a aj to si ju už vôbec nepamätám :(

jak jen jedna cast, u vas nevysel ten druhej díl???
no myslím, že nie...iba to čo som sem poslala vyššie....iba to je v knižnici už pár rokov a v kníhkupectvách je tiež len hentá kniha :(
Návrat nahoru Goto down
angie
Smrtelník
Smrtelník
angie


Female
Poèet pøíspìvkù : 291
Age : 32
Nej kniha : samozrejme že Twilight sága:))
Registration date : 25. 10. 08

*Kroniky Prydainu* Empty
PříspěvekPředmět: Re: *Kroniky Prydainu*   *Kroniky Prydainu* Icon_minitimeSun Nov 23, 2008 12:49 am

jedine že by boli obidve knihy v tej jednej, ale to sa mi nejak nezdá lebo tá knižka zrovna hrubá nieje Hmm...
Návrat nahoru Goto down
kelly01
Administrátor
Administrátor
kelly01


Female
Poèet pøíspìvkù : 607
Age : 35
Location : Kladno
Job/hobbies : Student VŠFS, účetní
Nej kniha : Temeraire, HP, LOTR, Twilight, Bartimeus....
Registration date : 29. 10. 08

*Kroniky Prydainu* Empty
PříspěvekPředmět: Re: *Kroniky Prydainu*   *Kroniky Prydainu* Icon_minitimeSun Nov 23, 2008 1:04 am

angie napsal:
jedine že by boli obidve knihy v tej jednej, ale to sa mi nejak nezdá lebo tá knižka zrovna hrubá nieje Hmm...

to je divny, no nevim, neda mi to, zitra se na to mrknu, ale zda se mi to jako blbost aby vydali jen prvni dil. treba to mate vazne oboje v jedny
Návrat nahoru Goto down
angie
Smrtelník
Smrtelník
angie


Female
Poèet pøíspìvkù : 291
Age : 32
Nej kniha : samozrejme že Twilight sága:))
Registration date : 25. 10. 08

*Kroniky Prydainu* Empty
PříspěvekPředmět: Re: *Kroniky Prydainu*   *Kroniky Prydainu* Icon_minitimeWed Feb 25, 2009 12:04 am

noo tak som si stiahla ako ebook celú prvú časť čo vyšla v Čechách a pustila som sa do toho....musím povedať, že český preklad sa mi páči viac...celkovo tie výrazy a tak...čo si pamätám slovenský tak to bolo preložené jak pre malé decká.....noo a som to teda čítala a čítala a potom som zbadala, že tá vaša prvá časť má v sebe tri ako keby knižky Shocked ......a to u nás vyšla iba jedna knižka a to bola iba tá Kniha troch zjevení o tom jak hladali Hen wen...to ostatné u nás už svetlo sveta neuzrelo....čo je mi dosť lúto...ale ako pomaly zisťujem z vydajom kníh je Slovensko riadne pozadu....aa tak som znova prečítala v kompe po česky tú časť Kniha troch zjevení a zas ma to úplne pohltilo a moc baviloo....chystám sa do toho Čierneho kotla...ako ešte stále som z toho v šoku, že ono to má tolko častí Laughing ......aa inak úplne mám rada Eilonwy...ona je fajnová Laughing
Návrat nahoru Goto down
kelly01
Administrátor
Administrátor
kelly01


Female
Poèet pøíspìvkù : 607
Age : 35
Location : Kladno
Job/hobbies : Student VŠFS, účetní
Nej kniha : Temeraire, HP, LOTR, Twilight, Bartimeus....
Registration date : 29. 10. 08

*Kroniky Prydainu* Empty
PříspěvekPředmět: Re: *Kroniky Prydainu*   *Kroniky Prydainu* Icon_minitimeWed Feb 25, 2009 1:42 pm

vždyt sem to rikala, že je to nejaky divny, v kazdym pripade, knizky se mi taky moc libili.
Návrat nahoru Goto down
angie
Smrtelník
Smrtelník
angie


Female
Poèet pøíspìvkù : 291
Age : 32
Nej kniha : samozrejme že Twilight sága:))
Registration date : 25. 10. 08

*Kroniky Prydainu* Empty
PříspěvekPředmět: Re: *Kroniky Prydainu*   *Kroniky Prydainu* Icon_minitimeWed Feb 25, 2009 8:16 pm

kelly01 napsal:
vždyt sem to rikala, že je to nejaky divny, v kazdym pripade, knizky se mi taky moc libili.
jj.....ale ja som si myslela že u vás vyšli dve časti - akože tie dve knihy....a u nás len jedna....ja som netušila že u vás vyšli v podstate tri časti v jednej knihe...to je úplne fajnové...závidím Laughing ....bo z kompu to neni ono čítať....no ale tak jasné že si to prečítam bo už keď som to konečne zohnala celé tak sa neviem dočkať ako to bude ďalej tie pokračovania Smile
Návrat nahoru Goto down
Sponsored content





*Kroniky Prydainu* Empty
PříspěvekPředmět: Re: *Kroniky Prydainu*   *Kroniky Prydainu* Icon_minitime

Návrat nahoru Goto down
 
*Kroniky Prydainu*
Návrat nahoru 
Strana 1 z 1

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
 :: Ostatní fantasy :: Knihy-
Přejdi na: