Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Fórum přestěhováno.Klik na logo!
 
PříjemLatest imagesRegistracePřihlášení

 

 *Temné hmoty*

Goto down 
4 posters
AutorZpráva
angie
Smrtelník
Smrtelník
angie


Female
Poèet pøíspìvkù : 291
Age : 32
Nej kniha : samozrejme že Twilight sága:))
Registration date : 25. 10. 08

*Temné hmoty* Empty
PříspěvekPředmět: *Temné hmoty*   *Temné hmoty* Icon_minitimeSun Nov 09, 2008 2:15 pm

Trilógia Temné hmoty

*Temné hmoty* 88dd8bfe52d3

Vydavateľstvo Ikar po prvý raz predstavuje slovenskému čitateľovi súborné vydanie Pullmanovej fantasy ságy pod názvom Temné hmoty. Svetoznáma trilógia, ktorá pozostáva z kníh Zlatý kompas, Magický nôž a Jantárový ďalekohľad, získala významné ocenenia, predovšetkým cenu Nibbie a Whitbreadovu cenu za najlepšiu britskú knihu roka. Podľa knihy Zlatý kompas bol nakrútený rovnomenný film v réžii Chrisa Weitza s hviezdnym hereckým obsadením.


BTW: tieto knihy som čítala už dávnejšie z knižnice, ale keď vyšlo toto súborné vydanie, tak som si to minulý rok bežala kúpiť, aj keď to stálo dosť a aj keď som to už čítala Embarassed Laughing ..proste tieto knihy som musela mať doma I love you
Návrat nahoru Goto down
angie
Smrtelník
Smrtelník
angie


Female
Poèet pøíspìvkù : 291
Age : 32
Nej kniha : samozrejme že Twilight sága:))
Registration date : 25. 10. 08

*Temné hmoty* Empty
PříspěvekPředmět: Re: *Temné hmoty*   *Temné hmoty* Icon_minitimeSun Nov 09, 2008 2:21 pm

Kniha prvá - ZLATÝ KOMPAS

*Temné hmoty* 3f3e3a36ab7c

Jedenásťročná Lyra žije vo svete, kde má každý človek svojho démona – vlastnú dušu v zvieracej podobe, s ktorou je spätý neviditeľným putom. Lyra s démonom Pantalaimonom, ktorý na seba berie podoby rôznych zvierat, žije bezstarostným životom malej divošky až do chvíle, kým z jej okolia nezačnú miznúť deti. Keď zmizne aj Lyrin najlepší priateľ Roger, ktorý bol unesený tzv. "mordármi", odvážne dievča sa rozhodne ho vyhľadať. Na ceste na ďaleký sever ju sprevádza zvláštny prístroj – alethiomer, ktorý tomu, kto s ním vie pracovať, odpovie na všetky otázky. Táto cesta jej odkryje aj tajomstvá z jej minulosti.

Po nakrútení filmu, už vyšlo aj nové vydanie:

*Temné hmoty* 267c26de4ace

Jedenásťročná Lyra vyrastá medzi učencami na Oxfordskej univerzite. V jej svete, ktorý je odlišný od toho nášho, má každý človek svojho démona - svoju dušu v zvieracej podobe. Lyra so svojím démonom Pantalaimonom, ktorý na seba berie podoby rôznych zvieratiek, žije bezstarostný život malej divošky až do chvíle, kým si nevypočuje prednášku o tajomnom prachu a kým z jej okolia nezačnú miznúť deti. Keď sa stratí aj Lyrin najlepší priateľ Roger, nespútané a odvážne dievča sa rozhodne ho vyhľadať. Na ceste ju sprevádza zvláštny prístroj - alethiomer, ktorý tomu, kto s ním vie pracovať, odpovie na všetky otázky...Na konci knihy sa Lyra vydáva so svojím démonom do iného sveta.

Trilógia v žánri fantasy Zlatý kompas, Magický nôž a Jantárový ďalekohľad získala významné ocenenia, predovšetkým cenu Nibbie, čo je knižná podoba amerických filmových Oscarov. V roku 2002 dostal Jantárový ďalekohľad ako prvá detská kniha v histórii Whitbreadovu cenu za najlepšiu britskú knihu roka. Na motívy knihy Zlatý kompas bol taktiež nakrútený rovnomenný film v réžii Chrisa Weitza s hviezdnym hereckým obsadením.
Návrat nahoru Goto down
angie
Smrtelník
Smrtelník
angie


Female
Poèet pøíspìvkù : 291
Age : 32
Nej kniha : samozrejme že Twilight sága:))
Registration date : 25. 10. 08

*Temné hmoty* Empty
PříspěvekPředmět: Re: *Temné hmoty*   *Temné hmoty* Icon_minitimeSun Nov 09, 2008 2:25 pm

Kniha druhá - MAGICKÝ NôŽ

*Temné hmoty* 4b9f3e90272f
staré vydanie:
*Temné hmoty* B57e96d3afc1

Dvanásťročný Will býva v Oxforde v Anglicku. Chce nájsť svojho otca, prieskumníka Johna Parryho, ktorý zmizol počas expedície na severe. Cez čudesné okno sa Will dostane do mesta Cittagazze v inom svete, kde sa stretne s Lyrou a jej démonom Pantalaimonom. Lyra a jej alethiomer sa stanú súčasťou Willovho pátrania, pričom Lyra pokračuje v hľadaní pravej podstaty tajomného prachu, ktorý spôsobuje v jej svete prevraty. Po tvrdom boji vo veži v Cittagazze získava Will nôž, ktorý má mimoriadnu moc. Na svete nie je nič ostrejšieho a nebezpečnejšieho, lebo jeho nositeľ môže vyrezávať okná do iných svetov. Magický nôž však láka aj iných...
Návrat nahoru Goto down
angie
Smrtelník
Smrtelník
angie


Female
Poèet pøíspìvkù : 291
Age : 32
Nej kniha : samozrejme že Twilight sága:))
Registration date : 25. 10. 08

*Temné hmoty* Empty
PříspěvekPředmět: Re: *Temné hmoty*   *Temné hmoty* Icon_minitimeSun Nov 09, 2008 2:35 pm

Kniha tretia - JANTÁROVÝ ĎALEKOHĽAD

*Temné hmoty* E2392a6b2222
staré vydanie:
*Temné hmoty* E82083f15059

Lyra sa spolu s Willom pomocou magického noža dostáva do mnohých svetov, okrem iného aj do sveta mŕtvych. Pri hľadaní podstaty tajomného prachu či tieňov im v ďalšom svete pomáha aj doktorka Mary Maloneová. Lyrin otec, lord Asriel, sa zatiaľ pripravuje na posledný veľký boj s Vládcom. Podarí sa Lyre včas odhaliť, čo stojí za prachom? Porazí lord Asriel Vládcu, ktorý sa vyhlasuje za Stvoriteľa sveta? Odpovede na tieto otázky sa dozviete v poslednej časti tohto napínavého príbehu.
Návrat nahoru Goto down
angie
Smrtelník
Smrtelník
angie


Female
Poèet pøíspìvkù : 291
Age : 32
Nej kniha : samozrejme že Twilight sága:))
Registration date : 25. 10. 08

*Temné hmoty* Empty
PříspěvekPředmět: Re: *Temné hmoty*   *Temné hmoty* Icon_minitimeSun Nov 09, 2008 2:36 pm

O autorovi:

Philip Pullman


*Temné hmoty* B5fcfb49de37

Philip Pullman (* 19. október 1946, Norwich, Spojené kráľovstvo) je britský spisovateľ.
Už v detstve stratil otca, ktorý bol pilotom Royal Air Forces. Vyrastal tak len so svojou matkou, nevlastným otcom a so svojim starým otcom, ktorý bol kňaz na anglickom vidieku. Nejaký čas študoval v Oxforde na Exeter College. Neskôr niekoľko rokov učil angličtinu na strednej škole, skôr ako sa stal asistentom na Westminster College takisto v Oxforde. Žije v Oxforde so svojou ženou Jude. Má dvoch synov - Jamieho a Toma.

diela:
Menšiu dieru do sveta urobil Pullman trilógiou Sally Lockhart, ktorá vyšla v rokoch 1988-1992. Obsahovala zväzky The Ruby in the Smoke, The Shadow in the North a The Tiger in the Well. V roku 1996 vydáva The Golden Compass (v Británií pod názvom The Northern Lights, u nás Zlatý Kompas), čo znamenalo začiatok jeho slávnej fantasy trilógie His Dark Materials (Temné Hmoty). Nasledovali knihy The Subtle Knife (1997, Magický nôž) a The Amber Spyglass (2000, Jantárový ďalekohľad). Za túto vynikajúcu trilógiu obdržal niekoľko významných ocenení.
Návrat nahoru Goto down
angie
Smrtelník
Smrtelník
angie


Female
Poèet pøíspìvkù : 291
Age : 32
Nej kniha : samozrejme že Twilight sága:))
Registration date : 25. 10. 08

*Temné hmoty* Empty
PříspěvekPředmět: Re: *Temné hmoty*   *Temné hmoty* Icon_minitimeSun Nov 09, 2008 2:46 pm

Ukážka z prvej knihy Smile

Na lodi sa padre Coram, John Faa a ostatní vodcovia dlho radili v salóne a Lyra šla do svojej kajuty poradiť sa s alethiomerom. O päť minút presne vedela, kde je medveďovo brnenie a prečo bude ťažké ho dostať.
Rozmýšľala, či má ísť do salónu a povedať to Johnovi Faa a ostatným, ale usúdila, že by sa jej spýtali, keby to chceli vedieť. A možno to už vedia.
Ľahla si na posteľ a myslela na toho barbarského mohutného medveďa a na to, ako pokojne pil silnú pálenku, i na jeho osamelosť v špinavom prístrešku. Aké odlišné je byť človekom a mať vždy pri sebe démona, s ktorým sa môžete rozprávať. V tichu zakotvenej lode bez ustavičného škrípania kovu a drevených častí či dunenia motora alebo špľachotu vody o bok Lyra pomaly zadriemala a Pantalaimon na jej vankúši zaspal tiež.
Snívalo sa jej o uväznenom slávnom otcovi, keď sa odrazu nevedno prečo zobudila. Netušila, koľko je hodín. V kajute bolo slabé svetlo, pomyslela si, že to asi bude mesiac, a dopadalo na nové kožušinové zimné oblečenie, ktoré nehybne ležalo v kúte. Pri pohľade naň zatúžila znova si ho vyskúšať.
Len čo bola oblečená, musela vyjsť na palubu, lebo jej bolo teplo, a tak otvorila dvere na konci chodby a vyšla von.
Ihneď zistila, že na oblohe sa deje niečo zvláštne. Myslela si najprv, že to oblaky letia a trasú sa ako v rozčúlení, ale Pantalaimon zašepkal:
„Aurora!“
Natoľko ju to ohromilo, že sa musela chytiť zábradlia, aby nespadla.
To divadlo vyplnilo celú severnú oblohu, bolo nepredstaviteľne obrovské. Ako keby zo samotného neba viseli velikánske záclony z jemného svetla a chveli sa. Svetlozelené a ružové i priesvitné ako jemnučká tkanina a na spodnom okraji sýtošarlátové ako pekelné ohne, hojdali sa a nespútane mihotali ako obratný tanečník. Lyre sa zdalo, že počuje ich vzdialené tiché svišťanie. Pri pohľade na ten prchavý krehký jav pociťovala čosi podobné ako v blízkosti toho medveďa. Dojímalo ju to, bolo to také krásne, skoro akoby niečo sväté, až cítila, ako ju v očiach štípu slzy, ktoré to svetlo rozštiepili a rozkladali ho. Onedlho zistila, že sa ponára do rovnakého tranzu, ako keď číta alethiomer. Možno to, čo pohybuje ručičkou alethiomeru, pomyslela si pokojne, rozsvecuje aj auroru. Možno je to prach. Rozmýšľala o tom bez toho, aby si to uvedomovala, a hneď na to zabudla. Spomenula si až oveľa neskôr.
A ako tak hľadela, za tými závojmi a prúdmi priesvitného svetla sa začalo formovať mesto – veže a kupoly, chrámy medovej farby a kolonády, široké bulváre a slnkom zaliaty park. Mala z toho pohľadu závrat, akoby nepozerala hore, ale dole cez široký, ničím neprekonateľný záliv. Bolo vzdialené celý vesmír.
Na oblohe sa však niečo naozaj pohybovalo, a keď sa pokúšala zaostriť pohľad na ten pohyb, obchádzali ju mdloby a závrat, pretože tá malá pohybujúca sa vec nebola súčasť aurory alebo druhého vesmíru za ňou. Niečo letelo nad strechami mesta. Keď to uvidela jasne, celkom sa prebrala a mesto na oblohe zmizlo.
Priletelo to bližšie a na roztiahnutých krídlach krúžilo okolo lode. Potom to kĺzavým pohybom zlietlo dolu a ráznym švihnutím mocných krídel pristálo na drevenej palube len niekoľko metrov od Lyry.
Lyra vo svetle polárnej žiary videla veľkého vtáka, krásneho sivého gunára so žiarivobielym perím na hlave. A predsa to
nebol vták – bol to démon, hoci nablízku okrem Lyry nebol nikto. Tá predstava ju naplnila nepríjemným strachom.
„Kde je padre Coram?“ spýtal sa vták.
A Lyra si odrazu uvedomila, že asi vie, kto to je. Démon Serafiny Pekkaly, kráľovnej klanu bosoriek, dávnej priateľky padreho Corama.
Lyra zajachtala:
„Ja... je... idem ho zavolať...“
Otočila sa a bežala ku kajute padreho Corama, otvorila dvere a potme volala:
„Padre Coram! Prišiel bosorkin démon! Čaká na palube! Priletel celkom sám – videla som ho na oblohe, ako prilieta...“
„Požiadaj ho, aby počkal na kormovej palube, dieťa,“ odpovedal starec.
Gunár majestátne prešiel na kormu lode, kde sa rozhliadal, elegantný i neskrotný zároveň, a Lyra naň fascinovane a vyľakane hľadela a mala pocit, akoby sa stretla s duchom.
Vtedy prišiel hore padre Coram, zababušený do zimného oblečenia, a tesne za ním John Faa. Obaja starci sa úctivo uklonili a ich démoni tiež pozdravili návštevníka.
„Zdravím,“ povedal padre Coram. „Som šťastný a hrdý, že ťa zase vidím, Kaisa. Pôjdeš dnu, alebo radšej zostaneš tu vonku?“
„Radšej by som zostal vonku, padre Coram. Vydržíte chvíľku, nebude vám zima?“
Bosorky ani ich démoni necítili chlad, ale vedeli, že s ľuďmi je to inak.
Padre Coram ho ubezpečil, že sú dobre oblečení, a spýtal sa: „Ako sa má Serafina Pekkala?“
„Pozdravuje vás, padre Coram, má sa dobre a je pri sile. Kto sú títo dvaja ľudia?“
Padre Coram ich oboch predstavil. Bosorkin démon pozrel na Lyru.
„Počul som o tomto dieťati,“ povedal. „Rozpráva sa o nej medzi bosorkami. Takže chcete začať vojnu?“
„Nijakú vojnu, Kaisa. Chceme vyslobodiť deti, ktoré nám vzali. A dúfam, že bosorky nám pomôžu.“
„Nie všetky. Niektoré klany pracujú s lovcami prachu.“
„Tak nazývate Obetnú radu?“
„Neviem, aká je to rada. Sú to lovci prachu. Prišli do nášho kraja pred desiatimi rokmi s filozofickými nástrojmi. Zaplatili nám, aby sme im dovolili vybudovať v našej krajine stanice, a správali sa k nám zdvorilo.“
„Čo je to ten prach?“

pre prečítanie celej ukážky klik sem: http://www.martinus.sk/?uItem=42233&uCelaUkazka=1
Návrat nahoru Goto down
Leah Mayu
Moderátor
Moderátor
Leah Mayu


Female
Poèet pøíspìvkù : 525
Age : 32
Registration date : 25. 10. 08

*Temné hmoty* Empty
PříspěvekPředmět: Re: *Temné hmoty*   *Temné hmoty* Icon_minitimeSun Nov 09, 2008 4:40 pm

Jé, to jsem ještě nečetla. Půjčím si to v knihovně, jestli to tam maj... a zkusím to, kamarádka to už četla, a říkala, že je to skvělý, ale já tehdy byla začtena do něčeho jiného, tak jsem se o to moc nezajímala.
Návrat nahoru Goto down
http://ance.nice-forum.com
angie
Smrtelník
Smrtelník
angie


Female
Poèet pøíspìvkù : 291
Age : 32
Nej kniha : samozrejme že Twilight sága:))
Registration date : 25. 10. 08

*Temné hmoty* Empty
PříspěvekPředmět: Re: *Temné hmoty*   *Temné hmoty* Icon_minitimeSun Nov 09, 2008 5:57 pm

Ance napsal:
Jé, to jsem ještě nečetla. Půjčím si to v knihovně, jestli to tam maj... a zkusím to, kamarádka to už četla, a říkala, že je to skvělý, ale já tehdy byla začtena do něčeho jiného, tak jsem se o to moc nezajímala.
tak to si určite prečítaj Smile sú to super knižky, patria medzi moje naj I love you ....tak som zvedavá, či sa aj tebe budú páčiť Smile
Návrat nahoru Goto down
kelly01
Administrátor
Administrátor
kelly01


Female
Poèet pøíspìvkù : 607
Age : 35
Location : Kladno
Job/hobbies : Student VŠFS, účetní
Nej kniha : Temeraire, HP, LOTR, Twilight, Bartimeus....
Registration date : 29. 10. 08

*Temné hmoty* Empty
PříspěvekPředmět: Re: *Temné hmoty*   *Temné hmoty* Icon_minitimeSun Nov 09, 2008 6:29 pm

tohle se mi taky moc líbilo. jj, ale film stal za prdlajs
Návrat nahoru Goto down
kachnicka
Smrtelník
Smrtelník
kachnicka


Female
Poèet pøíspìvkù : 40
Age : 32
Location : isle Esme
Registration date : 25. 10. 08

*Temné hmoty* Empty
PříspěvekPředmět: Re: *Temné hmoty*   *Temné hmoty* Icon_minitimeSun Nov 09, 2008 7:10 pm

mne sa to strasne páčilo len som dostala všetky tri knihy naraz takže som to mala do týždna prečítané ... na tej poslednej časti som na konci tušim plakala ... film som pozerala na nete ( v "užasnej" kvalite) ale tušim sa mi celkom páčil nič extra ale stale lepsie ako eragon (film)
Návrat nahoru Goto down
kelly01
Administrátor
Administrátor
kelly01


Female
Poèet pøíspìvkù : 607
Age : 35
Location : Kladno
Job/hobbies : Student VŠFS, účetní
Nej kniha : Temeraire, HP, LOTR, Twilight, Bartimeus....
Registration date : 29. 10. 08

*Temné hmoty* Empty
PříspěvekPředmět: Re: *Temné hmoty*   *Temné hmoty* Icon_minitimeSat Nov 15, 2008 7:04 pm

kachnicka napsal:
mne sa to strasne páčilo len som dostala všetky tri knihy naraz takže som to mala do týždna prečítané ... na tej poslednej časti som na konci tušim plakala ... film som pozerala na nete ( v "užasnej" kvalite) ale tušim sa mi celkom páčil nič extra ale stale lepsie ako eragon (film)

me bylo taky ouvej kdyz sem docitala Jantarovy kukatko. ale myslim ze to k tomu stejne vsechno smerovalo. je to skoda no, kazda knizka nemuze mi Happy-end
Návrat nahoru Goto down
kelly01
Administrátor
Administrátor
kelly01


Female
Poèet pøíspìvkù : 607
Age : 35
Location : Kladno
Job/hobbies : Student VŠFS, účetní
Nej kniha : Temeraire, HP, LOTR, Twilight, Bartimeus....
Registration date : 29. 10. 08

*Temné hmoty* Empty
PříspěvekPředmět: Re: *Temné hmoty*   *Temné hmoty* Icon_minitimeSun Nov 23, 2008 12:04 am

myslite ze natocej i jedinecny nůz. podle trzeb a navstevnosti nemel zlaty kompas takovy uspech jaky to mel byt. hlavne se mi nelibil Daniel Craig nebo jak se jmenuje, me se teda nelibil ani v Bondovi. Podle me je Dan slaba nahrazka za Seana. Tak uz nevim co dodat.
Návrat nahoru Goto down
angie
Smrtelník
Smrtelník
angie


Female
Poèet pøíspìvkù : 291
Age : 32
Nej kniha : samozrejme že Twilight sága:))
Registration date : 25. 10. 08

*Temné hmoty* Empty
PříspěvekPředmět: Re: *Temné hmoty*   *Temné hmoty* Icon_minitimeSun Nov 23, 2008 12:37 am

mno neviem, ale ja by som určite druhú časť sfilmovanú privítala Smile ...akurát pred pár dňami som si na nete znova pozrela Zlatý kompas a páčilo sa mi to náhodou Smile ...len ma naštvali tým koncom, že to nedotihali do konca ako to bolo v knihe.....
Návrat nahoru Goto down
kelly01
Administrátor
Administrátor
kelly01


Female
Poèet pøíspìvkù : 607
Age : 35
Location : Kladno
Job/hobbies : Student VŠFS, účetní
Nej kniha : Temeraire, HP, LOTR, Twilight, Bartimeus....
Registration date : 29. 10. 08

*Temné hmoty* Empty
PříspěvekPředmět: Re: *Temné hmoty*   *Temné hmoty* Icon_minitimeSun Nov 23, 2008 12:41 am

angie napsal:
mno neviem, ale ja by som určite druhú časť sfilmovanú privítala Smile ...akurát pred pár dňami som si na nete znova pozrela Zlatý kompas a páčilo sa mi to náhodou Smile ...len ma naštvali tým koncom, že to nedotihali do konca ako to bolo v knihe.....

sem rada ze to citime stejne. vlastne to konci uplne blbe, ted ve filmu vynechali kus, ktery se v jantarovym kukatku porad vomila, myslim to s tou zemi mrtvych nebo jak to tam bylo, vzdyt vlastne Lyra tam jde, kvuli tomu co se stalo na konci prvniho dílu, a oni si to vynechaj. jinak se mi samozrejme taky film tak nejak libil, chapu ze tam nemuze byt vsechno, ale tesila sem se na ty svoje oblibeny sceny no
Návrat nahoru Goto down
angie
Smrtelník
Smrtelník
angie


Female
Poèet pøíspìvkù : 291
Age : 32
Nej kniha : samozrejme že Twilight sága:))
Registration date : 25. 10. 08

*Temné hmoty* Empty
PříspěvekPředmět: Re: *Temné hmoty*   *Temné hmoty* Icon_minitimeSun Nov 23, 2008 12:46 am

kelly01 napsal:
angie napsal:
mno neviem, ale ja by som určite druhú časť sfilmovanú privítala Smile ...akurát pred pár dňami som si na nete znova pozrela Zlatý kompas a páčilo sa mi to náhodou Smile ...len ma naštvali tým koncom, že to nedotihali do konca ako to bolo v knihe.....

sem rada ze to citime stejne. vlastne to konci uplne blbe, ted ve filmu vynechali kus, ktery se v jantarovym kukatku porad vomila, myslim to s tou zemi mrtvych nebo jak to tam bylo, vzdyt vlastne Lyra tam jde, kvuli tomu co se stalo na konci prvniho dílu, a oni si to vynechaj. jinak se mi samozrejme taky film tak nejak libil, chapu ze tam nemuze byt vsechno, ale tesila sem se na ty svoje oblibeny sceny no
jj presnee.....neviem ale dvojka asi nebude keď nenatočili v jednotke tú najpodstatnejšiu časť :( jedine že by to pichli do dvojky....uvidíme....ale tak tak to dopadlo aj s Eldestom...nemôže byť natočený lebo dosť dôležité scény k dvojke nedali vo filme Eragon Hmm... ja neviem probuuh ale tak keď už niekto niečo točí nech si tie knihy aspoň prečíta...
Návrat nahoru Goto down
kelly01
Administrátor
Administrátor
kelly01


Female
Poèet pøíspìvkù : 607
Age : 35
Location : Kladno
Job/hobbies : Student VŠFS, účetní
Nej kniha : Temeraire, HP, LOTR, Twilight, Bartimeus....
Registration date : 29. 10. 08

*Temné hmoty* Empty
PříspěvekPředmět: Re: *Temné hmoty*   *Temné hmoty* Icon_minitimeSun Nov 23, 2008 12:48 am

vobcas si myslim, ze ty filmy nataci nejakej vocas, co se snazi setrit a neumi cist. jezisku na krizku, vim, ze si vetsinou prectou knizku kterou ztvarnuji, ale jestlize je to nejaka saga, tak si maji zjistit co je dulezity a co ne. Pak to takhle dopada
Návrat nahoru Goto down
angie
Smrtelník
Smrtelník
angie


Female
Poèet pøíspìvkù : 291
Age : 32
Nej kniha : samozrejme že Twilight sága:))
Registration date : 25. 10. 08

*Temné hmoty* Empty
PříspěvekPředmět: Re: *Temné hmoty*   *Temné hmoty* Icon_minitimeSun Nov 23, 2008 12:51 am

kelly01 napsal:
vobcas si myslim, ze ty filmy nataci nejakej vocas, co se snazi setrit a neumi cist. jezisku na krizku, vim, ze si vetsinou prectou knizku kterou ztvarnuji, ale jestlize je to nejaka saga, tak si maji zjistit co je dulezity a co ne. Pak to takhle dopada
tak tak....veď podla pokračovania zistia čo je dôležité v prvej časti....ale niektorým ľuďom asi chýba dostatok inteligencie...inak neviem čo si mám o tom myslieť.....
ale keby bol natočený Magický nôž bola by som moc šťastná Smile ...ale aj tak na tretiu časť by som bola zvedavá ešte viac Laughing
Návrat nahoru Goto down
kelly01
Administrátor
Administrátor
kelly01


Female
Poèet pøíspìvkù : 607
Age : 35
Location : Kladno
Job/hobbies : Student VŠFS, účetní
Nej kniha : Temeraire, HP, LOTR, Twilight, Bartimeus....
Registration date : 29. 10. 08

*Temné hmoty* Empty
PříspěvekPředmět: Re: *Temné hmoty*   *Temné hmoty* Icon_minitimeSun Nov 23, 2008 1:03 am

souhlasim s tebou, hlavne sem zvedava kdo by hral Willa. sem do nej uplne paf. hlavne mam rada tu cast jak se s Lyrou setkaji. je to docela vtipny, ze nezna Colu atd. jak ji vari. uplne chapu jeji pocity, kdyz mluvi o tom jak se s nim cíty bezpecne a pak ty posledni kapitoly jantaroveho kukatka I love you to by muselo byt neco tak krasnyho a smutnyho
Návrat nahoru Goto down
angie
Smrtelník
Smrtelník
angie


Female
Poèet pøíspìvkù : 291
Age : 32
Nej kniha : samozrejme že Twilight sága:))
Registration date : 25. 10. 08

*Temné hmoty* Empty
PříspěvekPředmět: Re: *Temné hmoty*   *Temné hmoty* Icon_minitimeSun Nov 23, 2008 2:20 pm

kelly01 napsal:
souhlasim s tebou, hlavne sem zvedava kdo by hral Willa. sem do nej uplne paf. hlavne mam rada tu cast jak se s Lyrou setkaji. je to docela vtipny, ze nezna Colu atd. jak ji vari. uplne chapu jeji pocity, kdyz mluvi o tom jak se s nim cíty bezpecne a pak ty posledni kapitoly jantaroveho kukatka I love you to by muselo byt neco tak krasnyho a smutnyho
jj presne....a na začiatku keď na neho zaútočí Laughing ....ale ako ja som na konci JĎ tak revala cry som zvedavá čo by som robila v kine Laughing ..ale aj na tú doktorku Maloneovú či jak sa volala by som bola zvedavá a na tie tvory divné Laughing že jak by ich spravili
Návrat nahoru Goto down
kelly01
Administrátor
Administrátor
kelly01


Female
Poèet pøíspìvkù : 607
Age : 35
Location : Kladno
Job/hobbies : Student VŠFS, účetní
Nej kniha : Temeraire, HP, LOTR, Twilight, Bartimeus....
Registration date : 29. 10. 08

*Temné hmoty* Empty
PříspěvekPředmět: Re: *Temné hmoty*   *Temné hmoty* Icon_minitimeSun Nov 23, 2008 4:41 pm

angie napsal:
kelly01 napsal:
souhlasim s tebou, hlavne sem zvedava kdo by hral Willa. sem do nej uplne paf. hlavne mam rada tu cast jak se s Lyrou setkaji. je to docela vtipny, ze nezna Colu atd. jak ji vari. uplne chapu jeji pocity, kdyz mluvi o tom jak se s nim cíty bezpecne a pak ty posledni kapitoly jantaroveho kukatka I love you to by muselo byt neco tak krasnyho a smutnyho
jj presne....a na začiatku keď na neho zaútočí Laughing ....ale ako ja som na konci JĎ tak revala cry som zvedavá čo by som robila v kine Laughing ..ale aj na tú doktorku Maloneovú či jak sa volala by som bola zvedavá a na tie tvory divné Laughing že jak by ich spravili

nevim jak se jmenujou myslis ty co jezdily na tech koleckach nebo co to bylo s tema chobotama. jo to by muselo byt hodne zajimavy. ja bych jantar.kukatko probrecela, uz od zacatku, protoze vim co prijde, ale nezapominej, ze kdyby to natocily, tak by tomu treba udelali happyend jako u zlatyho kompasu Cool
Návrat nahoru Goto down
angie
Smrtelník
Smrtelník
angie


Female
Poèet pøíspìvkù : 291
Age : 32
Nej kniha : samozrejme že Twilight sága:))
Registration date : 25. 10. 08

*Temné hmoty* Empty
PříspěvekPředmět: Re: *Temné hmoty*   *Temné hmoty* Icon_minitimeSun Nov 23, 2008 9:53 pm

jj myslím tie Laughing ...tiež neviem jak sa volajú...a vadí mi to...idem to kuknúť do knihy Laughing

neskôr: je to na strane 551 Laughing volajú sa mulefovia Smile ....vedela som že niečo na M Laughing ....

a jj myslím, že filmy so sad endom nie sú v móde alebo čo Laughing ...aj keď to má niečo do seba a niekedy sa mi smutný koniec páči ešte viac I love you
Návrat nahoru Goto down
kelly01
Administrátor
Administrátor
kelly01


Female
Poèet pøíspìvkù : 607
Age : 35
Location : Kladno
Job/hobbies : Student VŠFS, účetní
Nej kniha : Temeraire, HP, LOTR, Twilight, Bartimeus....
Registration date : 29. 10. 08

*Temné hmoty* Empty
PříspěvekPředmět: Re: *Temné hmoty*   *Temné hmoty* Icon_minitimeWed Feb 25, 2009 1:55 pm

kdybyste nekdo mel zajem, prodam vsechny tri dily, jsou v naprosto bezvadnem stavu, nic s nimi neni, akorat se mi je nechce císt znovu, plus mam naprodej jeste par dasich knizek, takze kdybyste mel nekdo zajem poslete zpravu, nebo si napiste o seznam knih, ktere nabizim
Návrat nahoru Goto down
Sponsored content





*Temné hmoty* Empty
PříspěvekPředmět: Re: *Temné hmoty*   *Temné hmoty* Icon_minitime

Návrat nahoru Goto down
 
*Temné hmoty*
Návrat nahoru 
Strana 1 z 1

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
 :: Ostatní fantasy :: Knihy-
Přejdi na: