Fórum přestěhováno.Klik na logo!
 
PříjemRegistracePřihlášení

Share | 
 

 °X-Men°

Goto down 
AutorZpráva
kelly01
Administrátor
Administrátor
kelly01

Female
Poèet pøíspìvkù : 607
Age : 30
Location : Kladno
Job/hobbies : Student VŠFS, účetní
Nej kniha : Temeraire, HP, LOTR, Twilight, Bartimeus....
Registration date : 29. 10. 08

PříspěvekPředmět: °X-Men°   Mon Mar 09, 2009 5:53 pmX-MEN"Některým věř, ostatních se obávej."

Nedaleká budoucnost. Po celé planetě se rodí děti s X-faktorem v genech, který jim dává zvláštní sílu - třeba ničivý laserový pohled nebo schopnost létat či přesunovat předměty nebo ovládat počasí. Profesor X, Wolverine, Storm, Jean Grey, Rogue, Cyclops, Magneto, Toad, Mystique, Sabretooth jsou mutanti s mimořádnými schopnostmi. Ale pro lidi, kteří takovéto schopnosti nemají, je velice těžké mutanty akceptovat a neubránit se strachu.

Nejcitelněji potřebu naučit mutanty jak pracovat se svou zvláštní silou a mít nad ní kontrolu má profesor Charles Xavier - světově uznávaný telepat - mutant. Zřídí speciální školu a jeho záměrem je, aby se žáci chovali tak, aby se svět odnaučil strachu před nimi. Xavier přijímá dva nové žáky. Je to Logan - osamělý silák - a Rogue, která může přijmout jakoukoliv sílu i paměť ze všeho, čeho se dotkne. Proti filosofii profesora Xaviera stojí senátor Kelly, který by mutanty nejradši zlikvidoval...Český název: X-Men
Originální název: X-Men
Česká premiéra: 5. října 2000 (před 3077 dny)
Světová premiéra: 14. června 2000 (před 3190 dny)
Natočeno: USA 2000
Režie: Bryan Singer
Scénář: David Hayter
Hudba: Michael Kamen
Hrají: Hugh Jackman (Logan "Wolverine"), Patrick Stewart (profesor Charles Xavier), Ian McKellen (Eric "Magneto" Lensher), Famke Janssen (Jean Greyová), James Marsden (Scott "Kyklop" Summers), Halle Berry (Ororo "Storm" Munroe), Anna Paquin (Marie "Rogue" D'Ancanto), Ray Park (Toad), Bruce Davison (senátor Kelly), Rebecca Romijn (Raven "Mystique" Darkholme), Stan Lee (prodavač hot-dogů)
Přístupnost: přístupný
Délka: 104 minut
Žánr: Akční / Sci-fi / Fantasy
Distributor: Bontonfilmwww.kfilmu.net
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi
kelly01
Administrátor
Administrátor
kelly01

Female
Poèet pøíspìvkù : 607
Age : 30
Location : Kladno
Job/hobbies : Student VŠFS, účetní
Nej kniha : Temeraire, HP, LOTR, Twilight, Bartimeus....
Registration date : 29. 10. 08

PříspěvekPředmět: Re: °X-Men°   Mon Mar 09, 2009 5:55 pmX-MEN 2
"Přišel čas, kdy se odlišní musí spojit."

X-Meni. Narodili se s jedinečnou genetickou mutací, která jim umožňuje vládnout nadpřirozenými schopnostmi. Pod vlivem profesora Charlese Xaviera (Patrick Stewart) slouží lidstvu. Chrání svět. Ten jim však nedůvěřuje a bojí se jich. Po nesmyslném pokusu o atentát na prezidenta Spojených států, který údajně spáchal neznámý mutant, se veřejnost dovolává zákona, který má mutanty dostat pod kontrolu.

V čele militantně anti-mutantniho hnutí stojí armádní velitel a vědec William Stryker (Brian Cox), o němž se tvrdí, že na mutantech prováděl pokusy. Mutanty nenávidí a hodlá je totálně zlikvidovat. Když zjistí, že jeho vlastní syn je mutant, bez milosti ho zabije.

Stryker měl v minulosti co do činění také s Wolverinem (Hugh Jackman) a zná tajemství jeho minulosti. Když Wolverine pátrá po svém původu, uvede Stryker do pohybu svůj anti-mutantní program. Jsou však i mutanti, kteří se proti lidské civilizaci postavili. Jeden z nich, Magneto (Ian McKellen), právě unikl z vězení. Je nepřítelem X-Menů. V situaci, kdy se všichni mutanti stali štvanci, navrhne X-Menům spojenectví proti společnému nepříteli - Strykerovi.

X-Meni i jejich spojenci se spolu vydávají na nejnebezpečnější misi v životě.


Český název: X-Men 2
Originální název: X-Men 2
Česká premiéra: 1. května 2003 (před 2139 dny)
Natočeno: USA 2003
Režie: Bryan Singer
Scénář: Michael Dougherty, Dan Harris
Kamera: Newton Thomas Sigel
Hudba: John Ottman
Hrají: Patrick Stewart (profesor Charles Xavier), Hugh Jackman (Logan "Wolverine"), Ian McKellen (Eric "Magneto" Lensherr), Halle Berry (Ororo "Storm" Munroe), Famke Janssen (Jean Greyová), James Marsden (Scott "Kyklop" Summers), Rebecca Romijn (Raven "Mystique" Darkholme), Anna Paquin (Marie "Rogue" D'Ancanto), Alan Cumming (Kurt "Nightcrawler" Wagner), Brian Cox (William Stryker), Shawn Ashmore (Bobby "Iceman" Drake), Aaron Stanford (John "Pyro" Allerdyce), Kelly Hu (Yuriko "Deathstrike" Oyama), Bruce Davison (senátor Kelly)
Přístupnost: přístupný
Délka: 138 minut
Žánr: Akční / Sci-fi / Fantasy
Distributor: Bontonfilmwww.kfilmu.net
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi
kelly01
Administrátor
Administrátor
kelly01

Female
Poèet pøíspìvkù : 607
Age : 30
Location : Kladno
Job/hobbies : Student VŠFS, účetní
Nej kniha : Temeraire, HP, LOTR, Twilight, Bartimeus....
Registration date : 29. 10. 08

PříspěvekPředmět: Re: °X-Men°   Mon Mar 09, 2009 5:56 pmX-MEN 3: Poslední vzdor"Rozhodující souboj..."

Ve filmu X-MEN: POSLEDNÍ VZDOR, který je závěrečnou kapitolou této filmové trilogie, ohrožuje vývoj světových dějin "lék", jenž dokáže proměnit mutanty v obyčejné lidské bytosti. Mutanti mají poprvé možnost zvolit si svou budoucnost: buď si mohou zachovat svou výjimečnost, která je však příčinou jejich izolace a odcizení od ostatních, nebo se svých schopností vzdát a stát se normálními lidmi. Protichůdné názory vůdců mutantů Charlese Xaviera, který hlásá toleranci, a Magneta, podle nějž přežívají jen ti nejsilnější, jsou podrobeny poslední zkoušce - rozpoutají válku, která má všechny války definitivně ukončit.

Ve filmu X-MEN: POSLEDNÍ VZDOR se znovu objevují nejen všechny důležité postavy z předchozích pokračování, ale připojila se řada nových. Například Beast, který je nejen velmi nadaný a inteligentní genetik, ale také mutant. Stal se obětí jednoho ze svých vlastních experimentů a zmutoval do podoby zvířete s modrou srstí. Mutant přezdívaný Angel, dokáže létat díky svým křídlům. K dalším novým mutantům patří Callisto, jíž citlivé smysly umožňují najít ostatní mutanty a zjistit, jakými schopnostmi disponují; Multiple Man dokáže vytvářet fyzické kopie sebe sama; Leech dokáže schopnosti ostatních oslabit; genetička Dr. Kavita Rao; silák Juggernaut a Shadowcat - mladá žena, která může díky "fázování" procházet pevnými materiály.

Film se v rámci velkolepého, akcí nabitého příběhu věnuje tématům, která jsou v současné době velmi aktuální: Je přizpůsobení se tou správnou metodou, jak čelit předsudkům? Je zbabělé vzdát se své osobitosti, aby člověk zapadnul mezi ostatní a vyhnul se tak potenciálním nepříjemným důsledkům? Světí účel prostředek? Je velká moc požehnáním nebo prokletím?Český název: X-Men 3: Poslední vzdor
Originální název: X-Men: The Last Stand
Česká premiéra: 25. května 2006 (před 1019 dny)
Světová premiéra: 24. května 2006 (před 1020 dny)
Natočeno: USA 2006
Režie: Brett Ratner
Scénář: Zak Penn
Kamera: Dante Spinotti
Hudba: John Powell
Hrají: Patrick Stewart (profesor Charles Xavier), Hugh Jackman (Logan "Wolverine"), Ian McKellen (Eric "Magneto" Lensher), Halle Berry (Ororo "Storm" Munroe), Famke Janssen (Jean "Phoenix" Greyová), Rebecca Romijn (Raven "Mystique" Darkholme), Anna Paquin (Marie "Rogue" D'Ancanto), Kelsey Grammer (dr. Hank "Beast" McCoy), Shawn Ashmore (Bobby "Iceman" Drake), Ellen Page (Kitty "Shadowcat" Pryde), Vinnie Jones (Cain "Juggernaut" Marko), Josef Sommer (prezident), Bill Duke (Bolivar Trask), R. Lee Ermey (seržant), Stan Lee (Waterhose Man), Ben Foster (Warren "Angel" Worthington), Aaron Stanford (John "Pyro" Allerdyce), James Marsden (Scott "Kyklop" Summers)
Délka: 104 minut
Žánr: Fantasy / Sci-fi / Akční
Distributor: Bontonfilm


www.kfilmu.net
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi
kelly01
Administrátor
Administrátor
kelly01

Female
Poèet pøíspìvkù : 607
Age : 30
Location : Kladno
Job/hobbies : Student VŠFS, účetní
Nej kniha : Temeraire, HP, LOTR, Twilight, Bartimeus....
Registration date : 29. 10. 08

PříspěvekPředmět: Re: °X-Men°   Mon Mar 09, 2009 6:01 pmX-MEN ORIGINS: WOLVERINEPo trojici snímků z provenience Briana Singera a Bretta Ratnera, přináší Gavin Hood (TSOTSI) další x-menovský příběh, který nás tentokrát blíže seznámí s temperamentním libertinem obdařeným schopností regenerace - mutantem Wolverinem. Jak už sám název napovídá, vrátíme se k samotným počátkům jeho "hrdinské" kariéry. Přesněji do 60. let, kdy se zúčastnil tajného vládního projektu s názvem Weapon X - projektu, jenž mu od základů změnil život. A kde se vyskytuje Wolverin, tam je rozumné očekávat i nemilosrdného "vojcla" Williama Strikera, který se může považovat za jeho duchovně-adamantiového otce a věčnou Nemesis. Wolverine však není jediným dítkem záhadného projektu Weapon X. Na scéně se objeví i jistý Victor Creed, jenž je v dnešních dnech spíše znám pod lakonickým pseudonymem Sabretooth, a se kterým má Wolverine nevyřízené účty z minulosti...Český název: Wolverine (pracovní název)
Originální název: X-Men Origins: Wolverine
Česká premiéra: 30. dubna 2009 (za 52 dní)
Světová premiéra: 1. května 2009 (za 53 dní)
Natočeno: USA 2009
Režie: Gavin Hood
Scénář: Stan Lee, David Benioff
Kamera: Donald McAlpine
Hudba: Harry Gregson-Williams
Hrají: Hugh Jackman (Logan/Wolverine), Ryan Reynolds (Wade "Deadpool" Wilson), Liev Schreiber (Victor "Sabretooth" Creed), Dominic Monaghan (Barnell "Beak" Bohusk), Lynn Collins (Silver Fox), Danny Huston (William Stryker), Daniel Henney (David North / Agent Nula), Taylor Kitsch (Remy "Gambit" LeBeau), Kevin Durand (Frederick J. "Blob" Dukes), Scott Adkins (Weapon XI)
Žánr: Akční / Fantasy / Sci-fi / Thriller
www.osobnosti.cz
www.csfd.cz
www.kfilmu.net
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi
Alice
Moderátor
Moderátor
Alice

Female
Poèet pøíspìvkù : 264
Age : 30
Location : always with Jasper
Job/hobbies : just have a fun
Registration date : 08. 01. 09

PříspěvekPředmět: Re: °X-Men°   Tue Mar 10, 2009 1:26 pm

Tak to jsem yvědavá...o tom novém jsem nic nevěděla...jinak jsem viděla celou trilogii...a docela se mi to líbilo...trojka je trochu přehnaná, ale má skvělou bitvu

_________________
And after almost the century, I felt hope...
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi
kelly01
Administrátor
Administrátor
kelly01

Female
Poèet pøíspìvkù : 607
Age : 30
Location : Kladno
Job/hobbies : Student VŠFS, účetní
Nej kniha : Temeraire, HP, LOTR, Twilight, Bartimeus....
Registration date : 29. 10. 08

PříspěvekPředmět: Re: °X-Men°   Tue Mar 10, 2009 9:03 pm

no, já už se na wolwerine moc tesim. jak uz ste jiste pochopili, pro jackmana mam velkou slabost, takze jupí do toho a at uz je to v kinech. jinak z trilogie x-men, se mi zatim nejvic libila jednicka, ale nesnasim dabing. prej rosomák Laughing
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi
Alice
Moderátor
Moderátor
Alice

Female
Poèet pøíspìvkù : 264
Age : 30
Location : always with Jasper
Job/hobbies : just have a fun
Registration date : 08. 01. 09

PříspěvekPředmět: Re: °X-Men°   Tue Mar 17, 2009 2:14 pm

jo a Tulačka a Bouře... Bad

_________________
And after almost the century, I felt hope...
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi
Sponsored content
PříspěvekPředmět: Re: °X-Men°   

Návrat nahoru Goto down
 
°X-Men°
Návrat nahoru 
Strana 1 z 1

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
 :: Ostatní fantasy :: Filmy-
Přejdi na: