Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Fórum přestěhováno.Klik na logo!
 
PříjemLatest imagesRegistracePřihlášení

 

 *Princeta a Kapitán*

Goto down 
3 posters
AutorZpráva
angie
Smrtelník
Smrtelník
angie


Female
Poèet pøíspìvkù : 291
Age : 32
Nej kniha : samozrejme že Twilight sága:))
Registration date : 25. 10. 08

*Princeta a Kapitán* Empty
PříspěvekPředmět: *Princeta a Kapitán*   *Princeta a Kapitán* Icon_minitimeSun Nov 09, 2008 7:14 pm

Anne-Laure Bondouxová - PRINCETA A KAPITÁN

*Princeta a Kapitán* C0b0dcb802a2

Dobrodružne ladený rozprávkový príbeh nielen pre mládež o princete Malve a jej putovaní za láskou.

NAPÍNAVÝ PRÍBEH, KTORÝ SA ČÍTA JEDNÝM DYCHOM

Pätnásťročná princeta Malva, zákonitá dedička galnícijského trónu, mimoriadne vzdelaná a sčítaná dievčina, sa má vydať proti svojej vôli. Ona však chce sama rozhodovať o svojom živote, preto sa rozhodne utiecť. Búrka zaženie jej loď ďaleko na východ k bojovným kočovným kmeňom. Prežíva úžasné dobrodružstvá a s neuveriteľnou vytrvalosťou a húževnatosťou prekonáva všetky prekážky...

UKAZKA

Princeta sa vyrútila z kajuty a hnala sa ako bez duše na palubu, kde načisto zmeravela. Loď Estafador smerovala rovno na hrozitánske skaliská, ktorým vytŕčali z vody biele kostnaté lebene. Rachot, ktorý jej doľahol do uší, znamenal, že narazili provou na plytčinu.
Mala sto chutí kričať, ale z úst jej nevyšiel ani hlások. Akoby ju opustili všetky sily. Stŕpla od prekvapenia a užasnuto hľadela na výjav pred sebou. Morské vlny sa trieštili o útesy, prova svedčila o katastrofe, a jednako nič nenaznačovalo, že sa loď chystá zmeniť kurz.
Princeta Malva vyvrátila hlavu. Nad ňou sa rozprestieralo bezoblačné nebo. Lietavka, kosatka, stehovka, hlavná plachta a predný stožiar boli poškodené, ale nik im nevenoval pozornosť. Paluba zívala prázdnotou, členovia posádky sa vyparili ako dym.
-- Vincenzo? -- vykĺzlo jej z úst.
Podišla ku korme a okamžite zistila, že chýbajú dve šalupy, ktoré zvyčajne spočívali na pevných dubových podstavcoch v strede lode.
-- Vincenzo! -- zvolala hlasnejšie.
Odvetil jej len vietor pískajúci medzi lanami a šplechotajúce vlny, ktoré sa opodiaľ roztĺkali o obrovské skaly. Malve sa zamarilo, že sa jej pod nohami otvára priepasť a chystá sa ju pohltiť.
-- Filoména, Filoména! – zdesene vykríkla a zúfalo sa vrhla ku kajutám. -- Nechali nás napospas osudu a loď sa onedlho rozdrúzga o skaliská. Filoména!
Malva vletela dnu ako bez duše, schmatla komornú za zápästie a z celej sily ju potriasla.
-- Zobuď sa! -- zrevala. -- Potápame sa!
Filoména otvorila oči a zachmúrene sa pozerala pred seba.
– Švihaj! Rýchlo! – súrila ju Malva. – Poď za mnou! Pomôž mi! S týmto sa nám podarí doplávať na breh.
Nadvihla mriežku z drevených tyčiek, zakrývajúcu otvor na palubnom prieleze. Filoména jej podala ruku a spoločne sa im podarilo ju vytrhnúť. Potom to opakovali, aby získali aj druhú mriežku.
-- A teraz skočíme do vody! -- vyhlásila Malva a zamierila dozadu.
Asi desať metrov pod kormou plieskali vlny a spenená voda narážala na trup lode. Filoména, bledá ako stena, si pritískala mriežku k prsiam.
S pleskotom dopadli do rozbúreného mora. Obostrel ich chlad a niekoľko ráz sa dobre naglgali vody. Potom sa zakvačili do mriežok a zatrepali nohami, aby sa vzdialili od lode pri útese.
Šatstvo, slizké ako chaluhy, sa im prilepilo na kožu a sťažovalo pohyb, ale strach im dodal energiu. Silou vôle sa im podarilo preklenúť najnebezpečnejšie miesto, kde ich morský prúd mohol unášať a odhodiť na skaly ako handrové bábiky.
Keď Malva odplávala dosť ďaleko, odvážila sa otočiť. Voda zaliala palubu na Estafadore, takže trup sa celý ponoril a neostalo po ňom ani stopy. Plachty sa zosunuli, stožiar sa zrútil a ostal nehybne ležať.
-- Čo sa vlastne stalo? -- spýtala sa vystrašená Filoména.
Studená voda jej úplne prinavrátila schopnosť jasne myslieť.
-- Vincenzo nás chcel utopiť, -- odvetila Malva. -- Celá posádka unikla z lode na šalupách, kým sme spali. V tomto okamihu sú už dozaista poriadne ďaleko.
Vlny sa pohrávali s plávajúcimi ženami ako s bezmocnými hračkami. Slaná voda im liezla do úst a do nosa, dráždila im oči a medzi prsty im vnikali kadejaké riasy.
V hrdle im vyschlo a hrozila im vyčerpanosť. Striedali sa v speve, aby ich nepremohla únava. Potom sa odmlčali, lebo ich trápil príšerný smäd a doliehala na ne slabosť.
Malva sa už-už ponárala do spánku, keď zacítila, že sa jej voľačo obtrelo o nohy. Striaslo ju od hrôzy.
-- Filoména! Aj ty...?
-- Čo? -- zvedavo skríkla komorná.
-- Niečo som zacítila a...
Nemala čas dokončiť vetu. Prenikavo vykríkla a tvár sa jej stiahla od bolesti.
Filoména pustila mriežku, zadrapila sa do Malvy, ktorá bôľne stonala, a pokúšala sa ju vyložiť navrch.
-- Niečo ma uhryzlo! -- nariekala. -- Au, moja noha... moja noha...
Filoména fučala ako kováčsky mech. Nedarilo sa jej, takmer sa potopila, ale vyvinula obrovské úsilie, aby Malvu dostala na mriežku. Vodu sfarbila krv, ktorá jej tiekla z pravého lýtka. Filoménu zachvátila žalúdočná nevoľnosť.
-- Čo sa mi stalo? -- vyzvedala Malva s panikou v hlase. -- Necítim si nohu.
-- Máš ju na svojom mieste, -- chlácholila ju Filoména. -- Krvácaš, ale nie je to nič vážne. Nehýb sa. Zrejme si sa poškriabala na útese... iba o skalu.
Sotva vyslovila upokojujúce slová, zhrozene vypleštila zrak na rozďavenú ranu ponášajúcu sa na papuľu, na ktorej bolo jasne vidieť odtlačky dvoch radov zubov. Nežne pohladila Malvu po čele.
-- To nič nie je, -- šepkala. -- Narazila si do brala. Neboj sa, vyliečim ťa, princeta. Uvidíš, ako dobre sa o teba postarám...
Hoci mala sucho v krku, pozbierala zvyšky síl a začala spievať uspávanku, ktorú kedysi donekonečna opakovala, keď chcela učičíkať maličkú Malvu, lebo sa bála tmy a zlých snov. Neúnavne nôtila a v kútiku srdca dúfala, že sa z vody nevynorí ohavné zviera, ktoré hnusne uhryzlo jej paniu. Odovzdane spievala a nazdávala sa, že spolu odídu na onen svet, že sa potopia na dno mora.
Malva upadla do bezvedomia.
Filoména čoraz častejšie zatvárala oči, lebo slnko jej neľútostne udieralo do tváre. Aj preto v diaľke nevidela obrysy člna, ktorý k nim mieril. V okamihu, keď sa lúčila so životom, ju schytili dve ruky a vytiahli zo slanej vody.

ZDROJ: martinus.sk
Návrat nahoru Goto down
angie
Smrtelník
Smrtelník
angie


Female
Poèet pøíspìvkù : 291
Age : 32
Nej kniha : samozrejme že Twilight sága:))
Registration date : 25. 10. 08

*Princeta a Kapitán* Empty
PříspěvekPředmět: Re: *Princeta a Kapitán*   *Princeta a Kapitán* Icon_minitimeSun Nov 09, 2008 7:17 pm

úúplne prenádherný príbeh o úžasnej láske medzi princeznou, ktorá utiekla z domu a kapitánom, ktorého stretáva po ceste...spolu objavia záhadný svet ostrovov z ktorého sa im len tak tak podarí dostať von.....je to napínavé, vtipné, romantické I love you proste kráásne...super spojenie fantasy a dievčenského románu....a ten koniec cry cry cry čítala som to dvakrát a obidva razy som revala a revala revala

odporúčam prečítať love
Návrat nahoru Goto down
kelly01
Administrátor
Administrátor
kelly01


Female
Poèet pøíspìvkù : 607
Age : 35
Location : Kladno
Job/hobbies : Student VŠFS, účetní
Nej kniha : Temeraire, HP, LOTR, Twilight, Bartimeus....
Registration date : 29. 10. 08

*Princeta a Kapitán* Empty
PříspěvekPředmět: Re: *Princeta a Kapitán*   *Princeta a Kapitán* Icon_minitimeSun Nov 09, 2008 7:21 pm

tak toto sem taky necetla, ale co neni muze byt
Návrat nahoru Goto down
angie
Smrtelník
Smrtelník
angie


Female
Poèet pøíspìvkù : 291
Age : 32
Nej kniha : samozrejme že Twilight sága:))
Registration date : 25. 10. 08

*Princeta a Kapitán* Empty
PříspěvekPředmět: Re: *Princeta a Kapitán*   *Princeta a Kapitán* Icon_minitimeSun Nov 09, 2008 7:26 pm

kelly01 napsal:
tak toto sem taky necetla, ale co neni muze byt
tak toto vážne odporúčam Smile ....táto knižka patrí medzi moje totáálne naaj I love you ...a to som ich prečítala hoodne Laughing
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní




*Princeta a Kapitán* Empty
PříspěvekPředmět: Re: *Princeta a Kapitán*   *Princeta a Kapitán* Icon_minitimeSun Nov 09, 2008 7:27 pm

angie: nie je na nete niekde od toho link?? Smile ... ten pribeh ma dost zaujal Smile ...
Návrat nahoru Goto down
angie
Smrtelník
Smrtelník
angie


Female
Poèet pøíspìvkù : 291
Age : 32
Nej kniha : samozrejme že Twilight sága:))
Registration date : 25. 10. 08

*Princeta a Kapitán* Empty
PříspěvekPředmět: Re: *Princeta a Kapitán*   *Princeta a Kapitán* Icon_minitimeSun Nov 09, 2008 7:29 pm

Luna napsal:
angie: nie je na nete niekde od toho link?? Smile ... ten pribeh ma dost zaujal Smile ...
aký link myslíš?...nejaký väčší popis?....ja som nenašla :( ...ledva som našla niečo hentakej dĺžky....jedine potom som našla obsah, ale tam je písaný celý dej + koniec a to neodporúčam čítať Laughing
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní




*Princeta a Kapitán* Empty
PříspěvekPředmět: Re: *Princeta a Kapitán*   *Princeta a Kapitán* Icon_minitimeSun Nov 09, 2008 7:30 pm

angie napsal:
Luna napsal:
angie: nie je na nete niekde od toho link?? Smile ... ten pribeh ma dost zaujal Smile ...
aký link myslíš?...nejaký väčší popis?....ja som nenašla :( ...ledva som našla niečo hentakej dĺžky....jedine potom som našla obsah, ale tam je písaný celý dej + koniec a to neodporúčam čítať Laughing

ja mam rada konce Laughing ... ale myslela som celu knihu, ako je ebook fore Smile ... a kludne s malymi pismenkami napis koniec Laughing ...
Návrat nahoru Goto down
angie
Smrtelník
Smrtelník
angie


Female
Poèet pøíspìvkù : 291
Age : 32
Nej kniha : samozrejme že Twilight sága:))
Registration date : 25. 10. 08

*Princeta a Kapitán* Empty
PříspěvekPředmět: Re: *Princeta a Kapitán*   *Princeta a Kapitán* Icon_minitimeSun Nov 09, 2008 7:35 pm

Luna napsal:
angie napsal:
Luna napsal:
angie: nie je na nete niekde od toho link?? Smile ... ten pribeh ma dost zaujal Smile ...
aký link myslíš?...nejaký väčší popis?....ja som nenašla :( ...ledva som našla niečo hentakej dĺžky....jedine potom som našla obsah, ale tam je písaný celý dej + koniec a to neodporúčam čítať Laughing

ja mam rada konce Laughing ... ale myslela som celu knihu, ako je ebook fore Smile ... a kludne s malymi pismenkami napis koniec Laughing ...
jaaj tak to neviem, skúsim sa potom poobzerať, bo by som si to aj ja rada ešte raz prečítala Laughing ....a nenapíšem Razz lebo koniec je na tom to najneočakávanejšie a prekvapenie neskazím Laughing
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní




*Princeta a Kapitán* Empty
PříspěvekPředmět: Re: *Princeta a Kapitán*   *Princeta a Kapitán* Icon_minitimeSun Nov 09, 2008 7:41 pm

ale nooo cry ... juknem na nete, if knihu nepredavaju Laughing ...
Návrat nahoru Goto down
angie
Smrtelník
Smrtelník
angie


Female
Poèet pøíspìvkù : 291
Age : 32
Nej kniha : samozrejme že Twilight sága:))
Registration date : 25. 10. 08

*Princeta a Kapitán* Empty
PříspěvekPředmět: Re: *Princeta a Kapitán*   *Princeta a Kapitán* Icon_minitimeSun Nov 09, 2008 8:12 pm

tú ukážku som chcela pridať na začiatku a úplne som na ňu zabudla Laughing Laughing ....aach akurát som si ju prečítala I love you návrat do starých čias
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní




*Princeta a Kapitán* Empty
PříspěvekPředmět: Re: *Princeta a Kapitán*   *Princeta a Kapitán* Icon_minitimeSun Nov 09, 2008 8:18 pm

angie napsal:
tú ukážku som chcela pridať na začiatku a úplne som na ňu zabudla Laughing Laughing ....aach akurát som si ju prečítala I love you návrat do starých čias

tak ju tam kludne pridaj a pak moj prispevok zmaz Smile ...
Návrat nahoru Goto down
angie
Smrtelník
Smrtelník
angie


Female
Poèet pøíspìvkù : 291
Age : 32
Nej kniha : samozrejme že Twilight sága:))
Registration date : 25. 10. 08

*Princeta a Kapitán* Empty
PříspěvekPředmět: Re: *Princeta a Kapitán*   *Princeta a Kapitán* Icon_minitimeSun Nov 09, 2008 8:24 pm

Luna napsal:
angie napsal:
tú ukážku som chcela pridať na začiatku a úplne som na ňu zabudla Laughing Laughing ....aach akurát som si ju prečítala I love you návrat do starých čias

tak ju tam kludne pridaj a pak moj prispevok zmaz Smile ...
ne nee, to nespravím...ty si to vyhladala a pridala nebudem ti mazať prácu Smile ...a idem pohladať na jednom fóre či to neni niekde ako ebook ale pochybujem :(
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní




*Princeta a Kapitán* Empty
PříspěvekPředmět: Re: *Princeta a Kapitán*   *Princeta a Kapitán* Icon_minitimeSun Nov 09, 2008 8:27 pm

uz to je Laughing ...
Návrat nahoru Goto down
angie
Smrtelník
Smrtelník
angie


Female
Poèet pøíspìvkù : 291
Age : 32
Nej kniha : samozrejme že Twilight sága:))
Registration date : 25. 10. 08

*Princeta a Kapitán* Empty
PříspěvekPředmět: Re: *Princeta a Kapitán*   *Princeta a Kapitán* Icon_minitimeSun Nov 09, 2008 8:42 pm

Luna napsal:
uz to je Laughing ...
čo už je? Laughing
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní




*Princeta a Kapitán* Empty
PříspěvekPředmět: Re: *Princeta a Kapitán*   *Princeta a Kapitán* Icon_minitimeSun Nov 09, 2008 8:45 pm

angie napsal:
Luna napsal:
uz to je Laughing ...
čo už je? Laughing

juk prvy prispevok hehe ...
Návrat nahoru Goto down
angie
Smrtelník
Smrtelník
angie


Female
Poèet pøíspìvkù : 291
Age : 32
Nej kniha : samozrejme že Twilight sága:))
Registration date : 25. 10. 08

*Princeta a Kapitán* Empty
PříspěvekPředmět: Re: *Princeta a Kapitán*   *Princeta a Kapitán* Icon_minitimeSun Nov 09, 2008 8:47 pm

Luna napsal:
angie napsal:
Luna napsal:
uz to je Laughing ...
čo už je? Laughing

juk prvy prispevok hehe ...
jaaaj Laughing ...ach vždy si spravíš po svojom Laughing kiss
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní




*Princeta a Kapitán* Empty
PříspěvekPředmět: Re: *Princeta a Kapitán*   *Princeta a Kapitán* Icon_minitimeSun Nov 09, 2008 8:49 pm

angie napsal:
Luna napsal:
angie napsal:
Luna napsal:
uz to je Laughing ...
čo už je? Laughing

juk prvy prispevok hehe ...
jaaaj Laughing ...ach vždy si spravíš po svojom Laughing kiss

jasneee kiss ... ale tak to by som nebola ja Laughing ...
Návrat nahoru Goto down
kachnicka
Smrtelník
Smrtelník
kachnicka


Female
Poèet pøíspìvkù : 40
Age : 32
Location : isle Esme
Registration date : 25. 10. 08

*Princeta a Kapitán* Empty
PříspěvekPředmět: Re: *Princeta a Kapitán*   *Princeta a Kapitán* Icon_minitimeSun Nov 09, 2008 9:47 pm

Angie vidim ze siris epidemiu Laughing ja som to zacala citat ale nejako sa mi to nepacilo dostala som sa do stredu knihy a nebavilo ma to ... tak som to ani nedocitala..
sorry moja ale nejaka kritika sa tiez hodi kiss
Návrat nahoru Goto down
angie
Smrtelník
Smrtelník
angie


Female
Poèet pøíspìvkù : 291
Age : 32
Nej kniha : samozrejme že Twilight sága:))
Registration date : 25. 10. 08

*Princeta a Kapitán* Empty
PříspěvekPředmět: Re: *Princeta a Kapitán*   *Princeta a Kapitán* Icon_minitimeSun Nov 09, 2008 9:52 pm

kachnicka napsal:
Angie vidim ze siris epidemiu Laughing ja som to zacala citat ale nejako sa mi to nepacilo dostala som sa do stredu knihy a nebavilo ma to ... tak som to ani nedocitala..
sorry moja ale nejaka kritika sa tiez hodi kiss
no moja to je to....ty si to nedočítala do konca a nedostala si sa ani len do polky.....aj jedna baba na nete písala, že ju to na začiatku nebavilo ale potom sa jej to tak zapáčilo a teraz to patrí k jej naj.....takže to je len tvoja chyba Razz bleee Laughing ....podla mňa by sa ti to začalo určite páčiť lebo máme vcelku rovnaký vkus na knihy Smile
Návrat nahoru Goto down
kachnicka
Smrtelník
Smrtelník
kachnicka


Female
Poèet pøíspìvkù : 40
Age : 32
Location : isle Esme
Registration date : 25. 10. 08

*Princeta a Kapitán* Empty
PříspěvekPředmět: Re: *Princeta a Kapitán*   *Princeta a Kapitán* Icon_minitimeSun Nov 09, 2008 10:00 pm

angie napsal:
kachnicka napsal:
Angie vidim ze siris epidemiu Laughing ja som to zacala citat ale nejako sa mi to nepacilo dostala som sa do stredu knihy a nebavilo ma to ... tak som to ani nedocitala..
sorry moja ale nejaka kritika sa tiez hodi kiss
no moja to je to....ty si to nedočítala do konca a nedostala si sa ani len do polky.....aj jedna baba na nete písala, že ju to na začiatku nebavilo ale potom sa jej to tak zapáčilo a teraz to patrí k jej naj.....takže to je len tvoja chyba Razz bleee Laughing ....podla mňa by sa ti to začalo určite páčiť lebo máme vcelku rovnaký vkus na knihy Smile

ja som bola v polke ale mna nebyvi kniha z ktorej je polovica o nicom a potom ked som nad tym polomrtva tak by sa to malo rozbehnut ...
Návrat nahoru Goto down
angie
Smrtelník
Smrtelník
angie


Female
Poèet pøíspìvkù : 291
Age : 32
Nej kniha : samozrejme že Twilight sága:))
Registration date : 25. 10. 08

*Princeta a Kapitán* Empty
PříspěvekPředmět: Re: *Princeta a Kapitán*   *Princeta a Kapitán* Icon_minitimeSun Nov 09, 2008 10:17 pm

tá prvá polka nebola o ničom...a ty si sa do polky ani nedostala Razz ...keby to bolo nudné nečítala by som to dva razy Laughing ..ale šak je mi to fuk, tvoja chyba, že si prišla o takú super knihu.... Laughing
Návrat nahoru Goto down
kachnicka
Smrtelník
Smrtelník
kachnicka


Female
Poèet pøíspìvkù : 40
Age : 32
Location : isle Esme
Registration date : 25. 10. 08

*Princeta a Kapitán* Empty
PříspěvekPředmět: Re: *Princeta a Kapitán*   *Princeta a Kapitán* Icon_minitimeSun Nov 09, 2008 10:22 pm

ja som citala lepsie Blum
Návrat nahoru Goto down
angie
Smrtelník
Smrtelník
angie


Female
Poèet pøíspìvkù : 291
Age : 32
Nej kniha : samozrejme že Twilight sága:))
Registration date : 25. 10. 08

*Princeta a Kapitán* Empty
PříspěvekPředmět: Re: *Princeta a Kapitán*   *Princeta a Kapitán* Icon_minitimeSun Nov 09, 2008 10:25 pm

kachnicka napsal:
ja som citala lepsie Blum
tak to aj ja Laughing Laughing ....ale patrí to k tým naj Smile ....a už to nehajme tak kiss aj tak ťa lúbim
Návrat nahoru Goto down
kachnicka
Smrtelník
Smrtelník
kachnicka


Female
Poèet pøíspìvkù : 40
Age : 32
Location : isle Esme
Registration date : 25. 10. 08

*Princeta a Kapitán* Empty
PříspěvekPředmět: Re: *Princeta a Kapitán*   *Princeta a Kapitán* Icon_minitimeSun Nov 09, 2008 10:54 pm

...uznavam citala som aj horsie ...cmuq kiss aj ja teba ...
Návrat nahoru Goto down
Sponsored content





*Princeta a Kapitán* Empty
PříspěvekPředmět: Re: *Princeta a Kapitán*   *Princeta a Kapitán* Icon_minitime

Návrat nahoru Goto down
 
*Princeta a Kapitán*
Návrat nahoru 
Strana 1 z 1

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
 :: Ostatní fantasy :: Knihy-
Přejdi na: