Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Fórum přestěhováno.Klik na logo!
 
PříjemLatest imagesRegistracePřihlášení

 

 *Temeraire*

Goto down 
3 posters
Jdi na stránku : 1, 2  Next
AutorZpráva
kelly01
Administrátor
Administrátor
kelly01


Female
Poèet pøíspìvkù : 607
Age : 35
Location : Kladno
Job/hobbies : Student VŠFS, účetní
Nej kniha : Temeraire, HP, LOTR, Twilight, Bartimeus....
Registration date : 29. 10. 08

*Temeraire* Empty
PříspěvekPředmět: *Temeraire*   *Temeraire* Icon_minitimeSun Nov 09, 2008 7:06 pm

Drak Jeho Veličenstva
Temeraire - 1. díl

*Temeraire* 134838


V prvním díle série se líčí, jak loď anglického krále zajme francouzskou fregatu a uchvátí její cenný náklad, nevylíhlé dračí vejce. Osud kapitána Willa Laurence v tu chvíli nabere nový směr: stane se letcem a opatrovníkem vylíhlého draka pojmenovaného Temeraire. Mezi oběma se vyvine skutečné přátelství na život a na smrt. Draci totiž nejenže mluví jako lidé, ale stejně jako oni vládnou rozumem. Temerairova ušlechtilá povaha a rozum mu pomáhají čelit úskalím nejen v boji, ale především při překonávání překážek, které se jemu i jeho pánovi staví do cesty.

Nefritový trůn
Temeraire - 2. díl

*Temeraire* 134839


Druhý díl fantasy trilogie Temeraire. Čína v něm zjistí, že její vzácný dar určený Napoleonovi padl do britských rukou.Rozzlobené čínské poselstvo žádá, aby byl neobyčejný tvor vrácen, kapitán Laurence se ovšem odmítne podvolit. Za neposlušnost mu hrozí šibenice, a tak mu nezbude, než aby se vydal se svým dračím svěřencem Temerairem zpět na Dálný východ, na cestu provázenou nevýslovnými nebezpečenstvími a spletitými úklady. Když však dvojice po strastiplné pouti konečně dorazí ke dvoru čínského císaře, překvapí ji tam ještě strašlivější skutečnosti a nebezpečnější nástrahy.

Dračí pomsta
Temeraire - 3. díl

*Temeraire* 11476


Třetí díl fantasy trilogie Temeraire. Kapitánu Laurencovi a draku Temerairovi zkříží cestu posel přinášející nové rozkazy z Británie. Británie koupila od osmanské říše tři dračí vejce a oba hrdinové je musí v Istanbulu vyzvednout a dopravit do Anglie, a to dřív, než se draci vylíhnou. Čínská dračice Lien, která viní Temeraira ze smrti svého pána a chce se spojit s Napoleonem, aby se mu pomstila, je však stíhá na každém kroku. Dvojici ale z nečekaného směru zasáhne zničující zrada, a tak musí i se svou jednotkou přistoupit k odvetě. Jakou však mají naději proti Bonapartovu vojsku?

www.argo.cz


Naposledy upravil kelly01 dne Mon Apr 06, 2009 6:22 pm, celkově upraveno 2 krát
Návrat nahoru Goto down
kelly01
Administrátor
Administrátor
kelly01


Female
Poèet pøíspìvkù : 607
Age : 35
Location : Kladno
Job/hobbies : Student VŠFS, účetní
Nej kniha : Temeraire, HP, LOTR, Twilight, Bartimeus....
Registration date : 29. 10. 08

*Temeraire* Empty
PříspěvekPředmět: Re: *Temeraire*   *Temeraire* Icon_minitimeSun Nov 09, 2008 7:09 pm

O AUTOROVI

*Temeraire* Naomi-Novikova


Naomi Noviková se narodila roku 1973 v New Yorku přistěhovalcům ze střední Evropy. K její dětské četbě tak vedle obligátního Tolkiena patřily i polské pohádky; takže kromě hobitů, trpaslíků a elfů zdá důvěrně i babu Jagu. Pána prstenů přečetla už v šesti letech; mezi její oblíbené autory ale patří také Jane Austenová ("Pýchu a předsudek jsem četla asi třicetkrát, protože je to jedna z těch knih, na které narazíte v každé veřejné knihovně.") a Patrick O'Brian, autor cyklu námořních dobrodružství, která známe především z filmové verze jednoho z jeho mnoha románů o Jacku Aubreym (Master and Commander s Russelem Crowem). Vystudovala anglickou literaturu na Brownově univerzitě a po následném studiu počítačů na Columbijské univerzitě pracovala na počítačové hře Neverwinter Nights: Shadows of Undrentide. Během krátkého zimního období, kdy hru v kanadském Edmontonu vytvářela, pochopila, že tíhne spíš ke psaní než k programování, a po návratu do New Yorku se pustila do psaní románů. Její první knihou, kterou brzy následovaly další svazky, se stal Drak Jeho Veličenstva.

Na pozadí reálné historie napoleonských válek v knize buduje báječný bájný svět draků a lidí, který vtáhne skutečně každého, kdo ocení dobré čtení, zdaleka ne jen zaryté milovníky žánru, a přesvědčí všechny, že široce oblíbené, mnohokrát zpracované dračí téma lze pojednat ještě jinak, nově, nápaditě a napínavě.

Autorčina fantazie a šťastná inspirace jejími literárními vzory přinesla sérii nadšené přijetí. Výmluvná je také skutečnost, že režisér Peter Jackson se po svém veleúspěšném zfilmování Pána prstenů chystá přenést na plátno i její dračí ságu.

www.argo.cz
Návrat nahoru Goto down
kelly01
Administrátor
Administrátor
kelly01


Female
Poèet pøíspìvkù : 607
Age : 35
Location : Kladno
Job/hobbies : Student VŠFS, účetní
Nej kniha : Temeraire, HP, LOTR, Twilight, Bartimeus....
Registration date : 29. 10. 08

*Temeraire* Empty
PříspěvekPředmět: Re: *Temeraire*   *Temeraire* Icon_minitimeSat Nov 22, 2008 11:54 pm

vy ste vazne tyhle knihy nikdo necet. to je vazne skoda sou uzasny. dostala sem ji od kamaradky, nejdriv se mi do ni nechtelo, naposled kdyz mi dala knihu, tak to bylo neco na způsob Barbara Conana, ale tohle, dámy a pánové, tohle je poklad. abych rekla pravdu líbilo se mi to víc než Eragon a to je co rict. vazne je to uzasny. vzah mezi kapitánem (radsi to nebudu sklonovat)Willem Laurence a Temerairem je skvely, bajecny. vrele doporucuju. zatim neznam nikoho kdo knihu cetl, takze jestli ste se kni uz nekdo dostal, tak dejte vedet potrebuju komunikovat. díky moc papa
Návrat nahoru Goto down
Alice
Moderátor
Moderátor
Alice


Female
Poèet pøíspìvkù : 264
Age : 35
Location : always with Jasper
Job/hobbies : just have a fun
Registration date : 08. 01. 09

*Temeraire* Empty
PříspěvekPředmět: Re: *Temeraire*   *Temeraire* Icon_minitimeMon Mar 02, 2009 2:16 pm

tak tohle je hodně lákavé doporučení
Návrat nahoru Goto down
Douber
Anonymní




*Temeraire* Empty
PříspěvekPředmět: Re: *Temeraire*   *Temeraire* Icon_minitimeThu Mar 12, 2009 9:28 pm

Já ty knihy obě četl - první díl musím uznat že byl opravdu velice čtivý ale ten druhý už tolik dobrý nebyl - byl opravdu velice moc zdlouhavý ale zase to nemůžu říct protože netrpělivě čekám až konečně vyjde třetí díl a uvidíme co se z toho vyvrbí. Jinak doporučuji všem

konecne nekdo, kdo knihu cetl.chci jen rict, ze naprosto souhlsim s nazorem, ze 2 díl byl trochu zdlouhavý, ale zase to melo zajimavy konec, vazne sem necekala, ze by se o ty adopci uvazovala, natoz, aby se to stalo. no v kazdym pripade, mam radsi prvni díl. asi nejlepsi je ten zacatek, kdy se vylihne atd. a taky porad cekam na vydani dalsiho dilu, ale triton ani argo se k tomu porad nemaji. ja uz ho mam prectenej, ale v anglictine a reknu ti, ze to byl vazne zahul. hromadu veci sem nepochopila a utvrdila se v tom, ze potrebuju jeste hodne studovat
Návrat nahoru Goto down
Alice
Moderátor
Moderátor
Alice


Female
Poèet pøíspìvkù : 264
Age : 35
Location : always with Jasper
Job/hobbies : just have a fun
Registration date : 08. 01. 09

*Temeraire* Empty
PříspěvekPředmět: Re: *Temeraire*   *Temeraire* Icon_minitimeTue Mar 17, 2009 2:07 pm

ach tak to jsem nemusela vědět dopředu takže to radši nebudu dočítat, bo bych se mohla dozvědět ještě další podrobnosti dřív než si přečtu knížku a to nesnášim
Návrat nahoru Goto down
Alice
Moderátor
Moderátor
Alice


Female
Poèet pøíspìvkù : 264
Age : 35
Location : always with Jasper
Job/hobbies : just have a fun
Registration date : 08. 01. 09

*Temeraire* Empty
PříspěvekPředmět: Re: *Temeraire*   *Temeraire* Icon_minitimeThu Mar 19, 2009 2:36 pm

Tak jsem se nechala zlákat vašim doporučením a čtu Temeraire...je to hrozně roztomilé...jsem tedy teprve u odletu od rodičů, ale Temeraire je prostě rozkošnej... I love you
Návrat nahoru Goto down
Alice
Moderátor
Moderátor
Alice


Female
Poèet pøíspìvkù : 264
Age : 35
Location : always with Jasper
Job/hobbies : just have a fun
Registration date : 08. 01. 09

*Temeraire* Empty
PříspěvekPředmět: Re: *Temeraire*   *Temeraire* Icon_minitimeThu Mar 19, 2009 3:11 pm

Ehm někde jsem se dočetla že knih je víc než tři...víte o tom něco?
Návrat nahoru Goto down
kelly01
Administrátor
Administrátor
kelly01


Female
Poèet pøíspìvkù : 607
Age : 35
Location : Kladno
Job/hobbies : Student VŠFS, účetní
Nej kniha : Temeraire, HP, LOTR, Twilight, Bartimeus....
Registration date : 29. 10. 08

*Temeraire* Empty
PříspěvekPředmět: Re: *Temeraire*   *Temeraire* Icon_minitimeThu Mar 19, 2009 5:31 pm

jo, dílu to má myslim 5, zatim. a sem rada, ze se ti knizka libi
Návrat nahoru Goto down
Alice
Moderátor
Moderátor
Alice


Female
Poèet pøíspìvkù : 264
Age : 35
Location : always with Jasper
Job/hobbies : just have a fun
Registration date : 08. 01. 09

*Temeraire* Empty
PříspěvekPředmět: Re: *Temeraire*   *Temeraire* Icon_minitimeFri Mar 20, 2009 1:34 pm

Počkej a jak to tedy jde po sobě ty díly???? já to moc nechápu...myslela jsem že Je to jak to tady máš napsáno, ale asi ne, že? nebo jak...
jinak se mi to STRAŠNĚ líbí...už jsem si to i koupila, protože mě představa, že bych to měla jít vrátit do knihovny nevýslovně drtila...jsem teď v místě kdy popravili Choseila a Praecursoris má být dopraven na tu chovnou farmu
Návrat nahoru Goto down
kelly01
Administrátor
Administrátor
kelly01


Female
Poèet pøíspìvkù : 607
Age : 35
Location : Kladno
Job/hobbies : Student VŠFS, účetní
Nej kniha : Temeraire, HP, LOTR, Twilight, Bartimeus....
Registration date : 29. 10. 08

*Temeraire* Empty
PříspěvekPředmět: Re: *Temeraire*   *Temeraire* Icon_minitimeFri Mar 20, 2009 2:00 pm

tyhle tri co jsem sem dala jdou takhle po sobe. naomi napsala zatim pet dílu. dám sem info i o tom zbytku.
tahle cast, u ktere zrovna jsi se mi moc nelibila, teda libila a myslim to tak, ze je to moc smutny a temeraire to nese spatne. no v kazdym pripade, sem rada, ze se ti knizky libi.
Návrat nahoru Goto down
kelly01
Administrátor
Administrátor
kelly01


Female
Poèet pøíspìvkù : 607
Age : 35
Location : Kladno
Job/hobbies : Student VŠFS, účetní
Nej kniha : Temeraire, HP, LOTR, Twilight, Bartimeus....
Registration date : 29. 10. 08

*Temeraire* Empty
PříspěvekPředmět: Re: *Temeraire*   *Temeraire* Icon_minitimeFri Mar 20, 2009 2:06 pm

Temeraire series


*Temeraire* Cover_sm

His Majesty's Dragon
Captain William Laurence of H.M.S. Reliant is swept from his naval career when he captures a rare dragon egg.

*Temeraire* Cover_sm

Throne of Jade
Laurence and Temeraire face a long and terrible journey to Imperial China, where political intrigue may divide them forever.

*Temeraire* Cover_sm

Black Powder War
Laurence and Temeraire travel to Istanbul for a priceless cargo of dragon eggs, but disaster threatens their mission.

*Temeraire* Cover_sm

Empire of Ivory
When a virulent epidemic strikes the Aerial Corps, Laurence and Temeraire must race to find the cure.

*Temeraire* Cover_sm

Victory of Eagles
Separated and condemned by their own allies, Laurence and Temeraire face the deadly onslaught of Napoleon's armies.




http://www.temeraire.org/index.cgi
Návrat nahoru Goto down
kelly01
Administrátor
Administrátor
kelly01


Female
Poèet pøíspìvkù : 607
Age : 35
Location : Kladno
Job/hobbies : Student VŠFS, účetní
Nej kniha : Temeraire, HP, LOTR, Twilight, Bartimeus....
Registration date : 29. 10. 08

*Temeraire* Empty
PříspěvekPředmět: Re: *Temeraire*   *Temeraire* Icon_minitimeFri Mar 20, 2009 2:10 pm

tak tohle je z oficiálních stránek temeraire. já sem zatim cetla prvni tri díly. ty prvni dva v cestine a ten dalsi Black Powder War v anglictine. ted by mel vyjit ten tretí díl, alespon to triton psal na svych strankach pry Březen/Duben. dala jsem sem jen ty co uz vysli u nas, takze tak. a jdou tak po sobe jak sem to napsala.
ted mam doma ten ctvrty díl, ale jeste sem se k nemu nedostala. otevrela sem znovu stmivani, abych si to precetla a pak si koupim rozbresk, chci to precist cely, vsechny 4 díly po sobe. delam to vzdycky, Smile
Návrat nahoru Goto down
Alice
Moderátor
Moderátor
Alice


Female
Poèet pøíspìvkù : 264
Age : 35
Location : always with Jasper
Job/hobbies : just have a fun
Registration date : 08. 01. 09

*Temeraire* Empty
PříspěvekPředmět: Re: *Temeraire*   *Temeraire* Icon_minitimeFri Mar 20, 2009 5:37 pm

Tak diky za info...jinak ta Draci pomsta by mela vyjit 30.4. (i když možná to nebude přesný do tiskárny jde 1.4.)...
Já jsem skoro na konci...už bojují proti těm napoleonovým drakům, kteří přenáší ty transporty na pevninu... cítím se šíleně provinile, protože jsem trochu četla i v práci když jsem zrovna neměla co dělat...jenže mám před sebou 40 minut cestu metrem a zbývá mi jen 8 stránek do konce (nepočítám ty dračí studie)...když mit o došlo tak jsem okamžitě přestala číst, protože Nefritový trůn mám doma...fňuk...
Nicméně ta část o které jsme mluvily je opravdu smutná, ale je roztomilý jak se Temeraire, Lily a Maximus utěšují... pro mě byla zatim nejsmutnější část ta, kde umřel Levitas...to jsem fakt brečela a není se co divit...vždycky jsem natahovala když se tam objevil protože mi bylo hrozně líto jak se k němu ten parchant choval...
Návrat nahoru Goto down
kelly01
Administrátor
Administrátor
kelly01


Female
Poèet pøíspìvkù : 607
Age : 35
Location : Kladno
Job/hobbies : Student VŠFS, účetní
Nej kniha : Temeraire, HP, LOTR, Twilight, Bartimeus....
Registration date : 29. 10. 08

*Temeraire* Empty
PříspěvekPředmět: Re: *Temeraire*   *Temeraire* Icon_minitimeFri Mar 20, 2009 6:33 pm

jo, Levitase mi bylo taky hrozne lito. cekala sem, ze Laurence neco udela a treba se postara o to aby dostal noveho kapitana, skoda ze to muselo dopadnout takhle. a to jak si mluvila o Lily a Maximovi bylo taky dobry, uzavreli velice vyhodnou koalicni dohodu. az tenhle dil doctes dej vedet, jak se ti libila ta novinka nakonci o Temerairove zvlastni schopnosti Laughing
Návrat nahoru Goto down
Alice
Moderátor
Moderátor
Alice


Female
Poèet pøíspìvkù : 264
Age : 35
Location : always with Jasper
Job/hobbies : just have a fun
Registration date : 08. 01. 09

*Temeraire* Empty
PříspěvekPředmět: Re: *Temeraire*   *Temeraire* Icon_minitimeSat Mar 28, 2009 12:50 am

Tak už mám za sebou i Nefritový trůn...mě se teda víc líbil Drak jejího veličenstva, ale jako fakt super...jako ta novinka co jsi se ptala co na to říkám...no tak to je hustý no... fakt se mi to líbilo...a už se těšim na středu, protože vychází Dračí pomsta love
Návrat nahoru Goto down
kelly01
Administrátor
Administrátor
kelly01


Female
Poèet pøíspìvkù : 607
Age : 35
Location : Kladno
Job/hobbies : Student VŠFS, účetní
Nej kniha : Temeraire, HP, LOTR, Twilight, Bartimeus....
Registration date : 29. 10. 08

*Temeraire* Empty
PříspěvekPředmět: Re: *Temeraire*   *Temeraire* Icon_minitimeSat Mar 28, 2009 9:31 pm

Alice napsal:
...a už se těšim na středu, protože vychází Dračí pomsta love

uz ve stredu???? já sem psala do tritonu a oni, ze to bude, az tak na konci dubna. :(
Návrat nahoru Goto down
Jelda
Administrátor
Administrátor
Jelda


Male
Poèet pøíspìvkù : 456
Age : 34
Location : Třebíč
Job/hobbies : Student / Computer Graphics, Music, Movies, English
Nej kniha : Breaking Dawn
Registration date : 24. 01. 09

*Temeraire* Empty
PříspěvekPředmět: Re: *Temeraire*   *Temeraire* Icon_minitimeSat Mar 28, 2009 9:37 pm

že by jsi měla náhradu za BD?
Návrat nahoru Goto down
http://www.kbeckinsale.net/forum/index.php
kelly01
Administrátor
Administrátor
kelly01


Female
Poèet pøíspìvkù : 607
Age : 35
Location : Kladno
Job/hobbies : Student VŠFS, účetní
Nej kniha : Temeraire, HP, LOTR, Twilight, Bartimeus....
Registration date : 29. 10. 08

*Temeraire* Empty
PříspěvekPředmět: Re: *Temeraire*   *Temeraire* Icon_minitimeSat Mar 28, 2009 10:06 pm

Jelda napsal:
že by jsi měla náhradu za BD?

to urcite ne, já kniz si koupim nejaky pokracovani nejaky knizky, tak si nejdriv znovu prectu ty predchozi díly, tenhle tyden sem si precetla stmivani,..... a pak az doctu celou serii, pustim se do dalsi plus ten novy dil.
trosky vysinuty já vím, ale co má clovek delat aby se nezblaznil z vlastniho zivota. můj otec tomu rika Fantastický mikrosvět, já s ním docela souhlasím. mám svůj mikrosvět a reknu vam, sem za nej vdecna Smile
Návrat nahoru Goto down
Alice
Moderátor
Moderátor
Alice


Female
Poèet pøíspìvkù : 264
Age : 35
Location : always with Jasper
Job/hobbies : just have a fun
Registration date : 08. 01. 09

*Temeraire* Empty
PříspěvekPředmět: Re: *Temeraire*   *Temeraire* Icon_minitimeThu Apr 02, 2009 12:23 pm

Kelly...úplně ti rozumim...taky to tak dělám...a některý knížky čtu víckrát...
Jinak Dračí pomsta vyšla včera (1.4.)...bohužel na ní teď nemám penízky, takže si počkám až budou no...ale už se hrozně moc moc těšim
Návrat nahoru Goto down
kelly01
Administrátor
Administrátor
kelly01


Female
Poèet pøíspìvkù : 607
Age : 35
Location : Kladno
Job/hobbies : Student VŠFS, účetní
Nej kniha : Temeraire, HP, LOTR, Twilight, Bartimeus....
Registration date : 29. 10. 08

*Temeraire* Empty
PříspěvekPředmět: Re: *Temeraire*   *Temeraire* Icon_minitimeThu Apr 02, 2009 12:42 pm

Alice napsal:
Kelly...úplně ti rozumim...taky to tak dělám...a některý knížky čtu víckrát...
Jinak Dračí pomsta vyšla včera (1.4.)...bohužel na ní teď nemám penízky, takže si počkám až budou no...ale už se hrozně moc moc těšim

jj, uz ji mam objednanou, prisel mi newsletter z daemon.cz, a byl tam. hned sem si ji objednala. jupííííííí. love
Návrat nahoru Goto down
Alice
Moderátor
Moderátor
Alice


Female
Poèet pøíspìvkù : 264
Age : 35
Location : always with Jasper
Job/hobbies : just have a fun
Registration date : 08. 01. 09

*Temeraire* Empty
PříspěvekPředmět: Re: *Temeraire*   *Temeraire* Icon_minitimeFri Apr 03, 2009 11:40 am

jej tak to ti závidim!!!!!
Návrat nahoru Goto down
kelly01
Administrátor
Administrátor
kelly01


Female
Poèet pøíspìvkù : 607
Age : 35
Location : Kladno
Job/hobbies : Student VŠFS, účetní
Nej kniha : Temeraire, HP, LOTR, Twilight, Bartimeus....
Registration date : 29. 10. 08

*Temeraire* Empty
PříspěvekPředmět: Re: *Temeraire*   *Temeraire* Icon_minitimeMon Apr 06, 2009 11:14 am

ahojky, tak dneska by mi mel prijit ten treti díl. sem si o vikend precetla ty dva predchozi a uz se moc tesim.

alice reknu ti, ze sem nefritovy trun cetla uz trikrat a stejne mam bordel v tech cinskejch jmenech. vazne nevim kdo je kdo. pamatuju si jen lien, to je snad dracice toho protivnyho prince a Mej je ta co se libi temerairovi. Smile

prvni dil je mnohem lepsi, miluju, jak se maximus skadli se svym kapitanem, je to berkley ze, a to jak se temeraire se vsemi nakonec skamaradi. uz abych si mohla precist dalsi dil

Cool
Návrat nahoru Goto down
kelly01
Administrátor
Administrátor
kelly01


Female
Poèet pøíspìvkù : 607
Age : 35
Location : Kladno
Job/hobbies : Student VŠFS, účetní
Nej kniha : Temeraire, HP, LOTR, Twilight, Bartimeus....
Registration date : 29. 10. 08

*Temeraire* Empty
PříspěvekPředmět: Re: *Temeraire*   *Temeraire* Icon_minitimeMon Apr 06, 2009 6:13 pm

*Temeraire* 11476


DRAČÍ POMSTA


info z obalu:

Ve Draku Jeho Veličenstva jsme se seznámili s kapitánem Willem Lawrencem, kterého okolnosti donutí, aby opustil námořní službu a stal se kapitánem právě vylíhlého draka Temeraira. Sledovali jsme jejich sbližování, objevovali svět inteligentních draků a byli svědky toho, jak se zapojili do války, kterou vede Británie s Napoleonem.

V Nefritovém trůnu jsme oba hrdiny doprovodili na druhý konec světa, do Číny, kde oba museli čelit střetu se zcela jinou kulturou, která chová draky v mnohem větší úctě, něž je obvyklé v Evropě.

Třetí svazek "dračí ságy", Dračí pomsta, líčí obtížnou cestu našich hrdinů zpět do Evropy. Před sebou mají předlouhou pouť po souši, čekají je nástrah málo známé Asie, a v Evropě také leží Napoleonova armáda, které se musí za každou cenu byhnout. Lidé i drak na té pouti objevují nové země, nová nebezpečí, ale i nové přátele.
Návrat nahoru Goto down
kelly01
Administrátor
Administrátor
kelly01


Female
Poèet pøíspìvkù : 607
Age : 35
Location : Kladno
Job/hobbies : Student VŠFS, účetní
Nej kniha : Temeraire, HP, LOTR, Twilight, Bartimeus....
Registration date : 29. 10. 08

*Temeraire* Empty
PříspěvekPředmět: Re: *Temeraire*   *Temeraire* Icon_minitimeMon Apr 06, 2009 6:20 pm

DRAČÍ POMSTA


info z obalu:

Naomi Noviková (1973 ) si svou ságou o dracích bojujících v napoleonských válkách získala početnou čtenářskou obec, řadu cen určených spisovatelům fantasy a science fiction, a pochopitelně i pozornost filmařů. Práva na zfilmování jejích knih, které oplývají historickými lokacemi a kostýmy a jen plné působivých leteckých a bojových scén, si v roce 2006 zajistil tvůrce filmového Pána prstenů Peter Jackson.

Naomi Noviková zatím dokončila a vydala pět svazků svého cyklu o kapitánu Willu Lawrencovi, draku Temerairovi a jejich dobrodružstvích; zatím poslední, Victory of Eagles, vyšel v létě roku 2008.


Režisér o knihách:

"Tyto knihy mi při četbě přímo ožívaly před očima. Jsou to nádherně napsané romány - jejich síla tkví nejen v neotřelosti, originalitě a rychlém spádu, ale i v překrásných postavách s opravdovým srdcem - právě to je klíč k těmto příběhům. V Temerairovi se skvěle pojí dva žánry, které mám obzvlášť rád - fantastika a historický román. Těším se, až uvidím napoleonské války, ve kterých bude bojovat dračí letka. To je přesně to, co mě táhne do kina."

Peter Jackson




Již vyšlo

Drak Jeho Veličenstva
Nefritový trůn



Chystáme:

Empire of Ivory ( Říše slonoviny )
Victory of Eagles ( Vítězství orlů )
Návrat nahoru Goto down
Sponsored content





*Temeraire* Empty
PříspěvekPředmět: Re: *Temeraire*   *Temeraire* Icon_minitime

Návrat nahoru Goto down
 
*Temeraire*
Návrat nahoru 
Strana 1 z 2Jdi na stránku : 1, 2  Next

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
 :: Ostatní fantasy :: Knihy-
Přejdi na: