Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Fórum přestěhováno.Klik na logo!
 
PříjemLatest imagesRegistracePřihlášení

 

 *Dievčatko z Krajiny Drakov*

Goto down 
3 posters
AutorZpráva
angie
Smrtelník
Smrtelník
angie


Female
Poèet pøíspìvkù : 291
Age : 32
Nej kniha : samozrejme že Twilight sága:))
Registration date : 25. 10. 08

*Dievčatko z Krajiny Drakov* Empty
PříspěvekPředmět: *Dievčatko z Krajiny Drakov*   *Dievčatko z Krajiny Drakov* Icon_minitimeSun Nov 09, 2008 6:31 pm

IGOR A MUŠKA MOLITOROVCI - DIEVČATKO Z KRAJINY DRAKOV

Kniha prvá - Mezzarthys

*Dievčatko z Krajiny Drakov* E7ddc6b2ce17

Príbeh sa odohráva na dvoch kontinentoch, ktoré v pradávnej minulosti tvorili jeden celok. Pred tisíckami rokov však Zamykač času pevninu oddelil na dva kontinenty. V jednej z nich, Mezzarthys, sa uchovali prastaré čarodejné schopnosti, okrem ľudí je osídlená duchmi a nadprirodzenými bytosťami, čas tu plynie pomalšie. Druhý kontinent, Krajina Drakov, je naša súčasná civilizácia. Najlepšiemu čarodejníkovi z Mezzarthys sa podarilo otvoriť časopriestorové tunely do Krajiny Drakov. Vtedy čarodejnica Attanai v detskom veku ušla do Krajiny Drakov. Založila si tu rodinu, z ktorej jej zostala vnučka. Attanai ju pošle do Mezzarthys k svojím sestrám, mocným čarodejniciam. Zlá čarodejnica Hissatam totiž chce jej vnučku využiť na získanie moci v Mezzarthys. Podľa prastarých predpovedí môže čarodejnici k prevzatiu vlády dopomôcť dieťa... Dievča si v novej krajine musí zvykať na nové príbuzné, odlišnú civilizáciu a orientovať sa v silách dobra a zla. Aby ju Hissatam nevypátrala, musí sa maskovať, nikto nesmie poznať jej meno, preto je pre všetkých iba Dievčatko.
Návrat nahoru Goto down
angie
Smrtelník
Smrtelník
angie


Female
Poèet pøíspìvkù : 291
Age : 32
Nej kniha : samozrejme že Twilight sága:))
Registration date : 25. 10. 08

*Dievčatko z Krajiny Drakov* Empty
PříspěvekPředmět: Re: *Dievčatko z Krajiny Drakov*   *Dievčatko z Krajiny Drakov* Icon_minitimeSun Nov 09, 2008 6:34 pm

Kniha druhá - TAJOMSTVO LEGELYNU

*Dievčatko z Krajiny Drakov* A93a351b08e9

Druhý diel úspešného fantazijného príbehu Dievčatka z Krajiny Drakov a jej nezvyčaných priateľov. Deti sa dozvedia, čo sa stalo s Dievčatkom a malým čarodejníckym učňom Dereqom. Dievčatko a Dereq budú musieť utekať a skrývať sa v divočine, budú hladovať i trpieť smädom, veštiť i kradnúť... Na úteku sa stretnú s mnohými nebezpečnými bytosťami. Dievčatko sa dokonca stretne zoči-voči so samotnou zlou čarodejnicou Hissatam!

ukážka z knihy: Smile
Na druhý deň sa Dievčatko zobudilo a zastonalo: "Dnes už nespravím ani krok. Jednoducho nevládzem."
Dereq sa na ňu skúmavo zahľadel:
"Myslíš, že si chorá? Vyzeráš skutočne unaveno..."
"No, to nie...chorá nie som, ale bolí ma celé telo."
Chlapec pokrútil hlavou. V poslednom čase o Dievčatku veľa premýšľal. Bolo úplne iné ako dievčatá, ba i chlapci, ktorých poznal, a to je už čo povedať, že si to myslel práve on. Veď on sám bol nezvyčajný zjav. Syn jednej z najodvážnejších čarodejníc v Mezzarthys... Vyrastal medzi deťmi čarodejníkov v slávnom Kolégiu vysokej mágie. Veru, málokto zažil toľko nezvyčajných bytostí ako on. A predsa bolo Dievčatko preňho záhadou. Už len to, že sa skrývalo pod ochranou takých mocných čarodejníc, ako boli Nanet a Seelia...


Naposledy upravil angie dne Sun Nov 09, 2008 6:34 pm, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru Goto down
kelly01
Administrátor
Administrátor
kelly01


Female
Poèet pøíspìvkù : 607
Age : 35
Location : Kladno
Job/hobbies : Student VŠFS, účetní
Nej kniha : Temeraire, HP, LOTR, Twilight, Bartimeus....
Registration date : 29. 10. 08

*Dievčatko z Krajiny Drakov* Empty
PříspěvekPředmět: Re: *Dievčatko z Krajiny Drakov*   *Dievčatko z Krajiny Drakov* Icon_minitimeSun Nov 09, 2008 6:34 pm

tak tohle mi taky nic nerika, hmm, musim se na to mrknoéut
Návrat nahoru Goto down
angie
Smrtelník
Smrtelník
angie


Female
Poèet pøíspìvkù : 291
Age : 32
Nej kniha : samozrejme že Twilight sága:))
Registration date : 25. 10. 08

*Dievčatko z Krajiny Drakov* Empty
PříspěvekPředmět: Re: *Dievčatko z Krajiny Drakov*   *Dievčatko z Krajiny Drakov* Icon_minitimeSun Nov 09, 2008 6:36 pm

Kniha tretia - CHRÁM DUCHOV

*Dievčatko z Krajiny Drakov* 08d15d56b8ac

Dievčatko, ktoré ešte stále nesmie používať svoje meno, aby ho Hlavná čarodejnica Hissatam neobjavila, prežíva v krajine Mezzarthys nové dobrodružstvá.

Nebojácnej dievčinke sa podarí vyslobodiť čarodejníka Merlina zo zakliatia a on jej na oplátku prezradí, akým čarom môže oživiť svoju mŕtvu babku. Na to, aby sa čarovanie vydarilo, musí Dievčatko navštíviť starobylý Chrám duchov. Tam na neho striehne obrovské nebezpečenstvo a tety majú naozaj čo robiť, aby Dievčatko zachránili.

Aj Merlinovo vyslobodenie spôsobí v krajine Mezzarthys obrovský rozruch. Ukáže sa, že vôbec nie je tým dobrotivým čarodejníkom, za akého sa vydával...

Hoci je Chrám duchov už treťou knihou o Dievčatku bez mena, číta sa ako samostatný príbeh.
Návrat nahoru Goto down
angie
Smrtelník
Smrtelník
angie


Female
Poèet pøíspìvkù : 291
Age : 32
Nej kniha : samozrejme že Twilight sága:))
Registration date : 25. 10. 08

*Dievčatko z Krajiny Drakov* Empty
PříspěvekPředmět: Re: *Dievčatko z Krajiny Drakov*   *Dievčatko z Krajiny Drakov* Icon_minitimeSun Nov 09, 2008 6:38 pm

fajn, možno sa vám to môže zdať trápne Laughing keďže ju tam celý čas oslovujú Dievčatko, ale mňa to fakt bavilo Smile ....je to dosť vtipné, aj napínavé, proste dobré knižky a som zvedavá kedy vyjde ďaľšia časť lebo už chcem konečne poznať jej meno Laughing ....a je tam taký vtipný namyslený kocúr z ktorého som vždy chytala záchvaty smiechu Laughing
Návrat nahoru Goto down
Michelle Sun
Smrtelník
Smrtelník
Michelle Sun


Female
Poèet pøíspìvkù : 1
Age : 32
Location : Slovakia
Job/hobbies : Graphic, HTML, books, writing...
Nej kniha : Guilty Pleasures
Registration date : 04. 03. 09

*Dievčatko z Krajiny Drakov* Empty
PříspěvekPředmět: Re: *Dievčatko z Krajiny Drakov*   *Dievčatko z Krajiny Drakov* Icon_minitimeWed Mar 04, 2009 12:04 pm

Zatiaľ som prečítala len prvé dve knihy, tretia trčí (tak trošku zabudnutá) na mojej poličke Blush Ale musím povedať, že sa mi to celkom páčilo. Nečítam veľmi dila slovenských autorov, ale toto bolo pekné. Smile
Návrat nahoru Goto down
http://living-dead-girl.yw.sk
Sponsored content





*Dievčatko z Krajiny Drakov* Empty
PříspěvekPředmět: Re: *Dievčatko z Krajiny Drakov*   *Dievčatko z Krajiny Drakov* Icon_minitime

Návrat nahoru Goto down
 
*Dievčatko z Krajiny Drakov*
Návrat nahoru 
Strana 1 z 1

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
 :: Ostatní fantasy :: Knihy-
Přejdi na: