Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Fórum přestěhováno.Klik na logo!
 
PříjemLatest imagesRegistracePřihlášení

 

 *Odkaz Dračích jazdcov*

Goto down 
5 posters
AutorZpráva
angie
Smrtelník
Smrtelník
angie


Female
Poèet pøíspìvkù : 291
Age : 31
Nej kniha : samozrejme že Twilight sága:))
Registration date : 25. 10. 08

*Odkaz Dračích jazdcov* Empty
PříspěvekPředmět: *Odkaz Dračích jazdcov*   *Odkaz Dračích jazdcov* Icon_minitimeSun Nov 09, 2008 2:01 pm

Trilógia Odkaz Dračích jazdcov

Kniha prvá - ERAGON
*Odkaz Dračích jazdcov* C881edd7a256

Jeden chlapec, jeden drak, svet dobrodružstva...

Fantasy bestseller Eragon z pera pätnásťročného Christophera Paoliniho, ktorý nadchol milióny čitateľov po celom svete. Rozpráva príbeh chudobného farmárskeho chlapca, ktorý nájde v Dračích horách modrý kameň. Z neho sa vyliahne dračie mláďa Zafira a spolu sa vydajú na nebezpečnú cestu Kráľovstvom ovládaným kráľom, ktorého zlo nepozná hraníc.

Dokáže Eragon naplniť svoje predurčenie a prevziať bremeno legendárnych Dračích jazdcov? Osud krajiny možno leží práve v jeho rukách...

Prvý diel trilógie Odkaz Dračích jazdcov.
Návrat nahoru Goto down
angie
Smrtelník
Smrtelník
angie


Female
Poèet pøíspìvkù : 291
Age : 31
Nej kniha : samozrejme že Twilight sága:))
Registration date : 25. 10. 08

*Odkaz Dračích jazdcov* Empty
PříspěvekPředmět: Re: *Odkaz Dračích jazdcov*   *Odkaz Dračích jazdcov* Icon_minitimeSun Nov 09, 2008 2:04 pm

Kniha druhá - ELDEST

*Odkaz Dračích jazdcov* 9d801afa965f

Šíri sa temnota, prichádza beznádej, vládne zlo...

Pokračovanie fantasy bestselleru Eragon z pera Christophera Paoliniho opäť dobýva svet!

Eragon cestuje so Zafirou do elfského mesta Ellesméra, aby podstúpil výcvik v čarovaní a boji, životne dôležitých zručnostiach Dračieho jazdca. Stráca istotu, nevie komu môže veriť, a osud kráľovstva, v ktorom temná ruka kráľa hrdúsi akýkoľvek vzdor, leží i naďalej práve v jeho rukách...
Komplikácie spôsobuje Eragonovi bolesť, ktorú mu spôsobuje jeho jazva od Durzu. A ku všetkému Eragon ešte zisťuje, že sa zamiloval do elfky Arye.

Druhý diel trilógie Odkaz Dračích jazdcov.
Návrat nahoru Goto down
angie
Smrtelník
Smrtelník
angie


Female
Poèet pøíspìvkù : 291
Age : 31
Nej kniha : samozrejme že Twilight sága:))
Registration date : 25. 10. 08

*Odkaz Dračích jazdcov* Empty
PříspěvekPředmět: Re: *Odkaz Dračích jazdcov*   *Odkaz Dračích jazdcov* Icon_minitimeSun Nov 09, 2008 2:08 pm

Kniha tretia - BRISINGR

*Odkaz Dračích jazdcov* 87724b3a3b97

Brisingr je očakávaným tretím dielom edície Odkaz Dračích jazdcov, ktorej autorom je Christopher Paolini. Je známe, že s písaním prvej knihy s názvom Eragon, začal ako 15-ročný.
Druhým pokračovaním je Eldest, čo v preklade znamená Prvorodený (v slovenskom vydaní však názov preložený nie je).
Edícia mala byť pôvodne trilógiou, no Paolini uviedol, že zakončenie celého príbehu je príliš rozsiahle a nezmestí sa do jednej knihy. Aby teda svojich fanúšikov neochudobnil o čitateľský zážitok, rozhodol sa, že Odkaz Dračích jazdcov bude mať štyri časti.
Na treťom diele stále pracuje; donedávna bol predpokladaný názov Empire, čiže Ríša, neskôr však autor zverejnil, že sa kniha bude volať Brisingr, čo v Paoliniho Starodávnom jazyku elfov znamená oheň. Zároveň je to prvé slovom v tomto jazyku, ktoré sa Eragon naučil.
Brisingr by mal byť uvedený na americký trh 20. septembra 2008, slovenské vydanie je naplánované na február 2009. Obálka Brisingra - ako aj Eragon a Eldest - znázorňuje draka. Má hnedo-zlatú farbu.
Návrat nahoru Goto down
angie
Smrtelník
Smrtelník
angie


Female
Poèet pøíspìvkù : 291
Age : 31
Nej kniha : samozrejme že Twilight sága:))
Registration date : 25. 10. 08

*Odkaz Dračích jazdcov* Empty
PříspěvekPředmět: Re: *Odkaz Dračích jazdcov*   *Odkaz Dračích jazdcov* Icon_minitimeSun Nov 09, 2008 2:10 pm

O autorovi:

Christopher Paolini


*Odkaz Dračích jazdcov* 76b0612b400c

Christopher Paolini sa narodil 17. novembra 1983 v južnej Kalifornii. Niekoľko rokov žil v Anchorage na Aljaške, avšak väčšinu života strávil v Paradise Valley v Montane, kde doteraz býva spolu so svojimi rodičmi Kennethom Paolinim a Talitou Hodgkinsonovou a mladšou sestrou Angelou vo vidieckom dvojposchodovom domčeku na brehu Yellowstoneskej rieky. Okolitá príroda vysokých zasnežených štítov Beartooth Mountains Christophera vo veľkej miere inšpirovala pri vytváraní fantastickej scenérie v Eragonovi.

Christopher nechodil do bežných škôl, ale sa celý život vzdelával doma. Často písal poviedky a básne, no bol aj vášnivým čitateľom. Medzi jeho obľúbených autorov patria napríklad Bruce Colville, Phillip Pullman a Frank Herbert. V pätnástich rokoch úspešne ukončil strednú školu cez korešpondenčný kurz a začal pracovať na Eragonovi.

Preslávil sa tetralógiou Odkaz Dračích jazdcov, ktorú tvoria knihy Eragon,Eldest, čerstvo dopísaný Brisingr a ďaľšia kniha, na ktorej autor pracuje.
Návrat nahoru Goto down
kelly01
Administrátor
Administrátor
kelly01


Female
Poèet pøíspìvkù : 607
Age : 35
Location : Kladno
Job/hobbies : Student VŠFS, účetní
Nej kniha : Temeraire, HP, LOTR, Twilight, Bartimeus....
Registration date : 29. 10. 08

*Odkaz Dračích jazdcov* Empty
PříspěvekPředmět: Re: *Odkaz Dračích jazdcov*   *Odkaz Dračích jazdcov* Icon_minitimeSun Nov 09, 2008 6:36 pm

ja uz mam toho cekani na dalsi dil plny zuby, porad to jen odsouvaj a ted uz je dokonce jisty, ze misto tri dilů budou ctyry, takze super, zase si muzeme dva roky pockat na pokracovani, ale jinak Safiru a Eragona miluju. moc se mi libil prvni díl, takovy to jak se spolu poznavaj a stavaji se dospelima atd. ale taky miluju v Eldestu kdyz sou v Elesmere, a cvici atd. to je moje nejoblibenejsi cast knihy.
Návrat nahoru Goto down
angie
Smrtelník
Smrtelník
angie


Female
Poèet pøíspìvkù : 291
Age : 31
Nej kniha : samozrejme že Twilight sága:))
Registration date : 25. 10. 08

*Odkaz Dračích jazdcov* Empty
PříspěvekPředmět: Re: *Odkaz Dračích jazdcov*   *Odkaz Dračích jazdcov* Icon_minitimeSun Nov 09, 2008 6:41 pm

kelly01 napsal:
ja uz mam toho cekani na dalsi dil plny zuby, porad to jen odsouvaj a ted uz je dokonce jisty, ze misto tri dilů budou ctyry, takze super, zase si muzeme dva roky pockat na pokracovani, ale jinak Safiru a Eragona miluju. moc se mi libil prvni díl, takovy to jak se spolu poznavaj a stavaji se dospelima atd. ale taky miluju v Eldestu kdyz sou v Elesmere, a cvici atd. to je moje nejoblibenejsi cast knihy.
no tak na Brisingr už veľa čakania neostáva Smile ....a ja som len radaa, že bude 4tý diel I love you ....a jj Eragon a Zafira sú úžasnýý....ona mu niekedy dáva také odpisy, že umieram Laughing ....a ja akurát čítam odznova Eldesta a práve som tam ako ho vycvičujú v Ellesmére Smile to je fakt úúžasná časť love
Návrat nahoru Goto down
kelly01
Administrátor
Administrátor
kelly01


Female
Poèet pøíspìvkù : 607
Age : 35
Location : Kladno
Job/hobbies : Student VŠFS, účetní
Nej kniha : Temeraire, HP, LOTR, Twilight, Bartimeus....
Registration date : 29. 10. 08

*Odkaz Dračích jazdcov* Empty
PříspěvekPředmět: Re: *Odkaz Dračích jazdcov*   *Odkaz Dračích jazdcov* Icon_minitimeSun Nov 09, 2008 6:47 pm

angie napsal:
kelly01 napsal:
ja uz mam toho cekani na dalsi dil plny zuby, porad to jen odsouvaj a ted uz je dokonce jisty, ze misto tri dilů budou ctyry, takze super, zase si muzeme dva roky pockat na pokracovani, ale jinak Safiru a Eragona miluju. moc se mi libil prvni díl, takovy to jak se spolu poznavaj a stavaji se dospelima atd. ale taky miluju v Eldestu kdyz sou v Elesmere, a cvici atd. to je moje nejoblibenejsi cast knihy.
no tak na Brisingr už veľa čakania neostáva Smile ....a ja som len radaa, že bude 4tý diel I love you ....a jj Eragon a Zafira sú úžasnýý....ona mu niekedy dáva také odpisy, že umieram Laughing ....a ja akurát čítam odznova Eldesta a práve som tam ako ho vycvičujú v Ellesmére Smile to je fakt úúžasná časť love

jj, jak rikam, je to ta nej cast z cele knihy, a hrozne se mi libi ta cast, jak maji na tu oslavu kazdej neco vytvorit a safira udela ten balvan, a jak mu to tam pak vysvetluje, nebo kdyz na sebe ti dva zarli, to je taky kouzelny Laughing
Návrat nahoru Goto down
kachnicka
Smrtelník
Smrtelník
kachnicka


Female
Poèet pøíspìvkù : 40
Age : 31
Location : isle Esme
Registration date : 25. 10. 08

*Odkaz Dračích jazdcov* Empty
PříspěvekPředmět: Re: *Odkaz Dračích jazdcov*   *Odkaz Dračích jazdcov* Icon_minitimeSun Nov 09, 2008 7:06 pm

No toto som tiež čítala ale už si to moc nepametám ( patrilo by sa to znova prečítať ..takže angie švihaj) viem ale že som si v prvej časti oblúbila murtaga tak mi bolo lúto že v druhej časti sa stalo to čo sa stalo :( a liezlo mi na nervy to jak Eragon v dvojke furt otravoval Aryu... a eragona film strasne poondili... nedali tam doležité časti také o ktorých je celá druhá kniha takže sa ani nečudujem že dvojku nebudú natáčať
Návrat nahoru Goto down
kelly01
Administrátor
Administrátor
kelly01


Female
Poèet pøíspìvkù : 607
Age : 35
Location : Kladno
Job/hobbies : Student VŠFS, účetní
Nej kniha : Temeraire, HP, LOTR, Twilight, Bartimeus....
Registration date : 29. 10. 08

*Odkaz Dračích jazdcov* Empty
PříspěvekPředmět: Re: *Odkaz Dračích jazdcov*   *Odkaz Dračích jazdcov* Icon_minitimeSun Nov 23, 2008 12:01 am

vazne uz me nebavi cekat na ten treti díl, nechapu proc nemohli hnout prdeli a vydat to na letosńi vanoce. kdyz si to vezmete tak je to hovadina. prej ze to musej prelozit. kazdy si asi pamatuje americky volby. hned den potom co vyhral obama mi prisla mailem nabidka z knizniho klubu na jeho zivotopis, jakto ze tohle jde tak rychle a Brisingr prekladaj rok. dělaji z nas kreteny Mad
Návrat nahoru Goto down
angie
Smrtelník
Smrtelník
angie


Female
Poèet pøíspìvkù : 291
Age : 31
Nej kniha : samozrejme že Twilight sága:))
Registration date : 25. 10. 08

*Odkaz Dračích jazdcov* Empty
PříspěvekPředmět: Re: *Odkaz Dračích jazdcov*   *Odkaz Dračích jazdcov* Icon_minitimeSun Nov 23, 2008 12:39 am

jj...a mňa ešte strašne vytočilo to, že ja som prednedávnom narazila na nete na jednu stránku, kde niekto Brisingr prekladal...a keď som dočítala teraz Eldesta chcela som tom ísť nájsť a našla som jednu stránku s velkým oznamom, že všetky preklady čo našli na nete zmazali Mad cry ma skoro vystrelo...čo sa čudujú, že sú ludia nedočkaví keď im to tak dlho trvá kým to vydajú
Návrat nahoru Goto down
kelly01
Administrátor
Administrátor
kelly01


Female
Poèet pøíspìvkù : 607
Age : 35
Location : Kladno
Job/hobbies : Student VŠFS, účetní
Nej kniha : Temeraire, HP, LOTR, Twilight, Bartimeus....
Registration date : 29. 10. 08

*Odkaz Dračích jazdcov* Empty
PříspěvekPředmět: Re: *Odkaz Dračích jazdcov*   *Odkaz Dračích jazdcov* Icon_minitimeSun Nov 23, 2008 12:44 am

jj, ja sem teda ten preklad nehledala, ale chtela sem si stahnout knizku v aj, ale rozhodla sem se ze kdyz uz se to vydrzela tak dlouho tak jeste pockam
Návrat nahoru Goto down
kelly01
Administrátor
Administrátor
kelly01


Female
Poèet pøíspìvkù : 607
Age : 35
Location : Kladno
Job/hobbies : Student VŠFS, účetní
Nej kniha : Temeraire, HP, LOTR, Twilight, Bartimeus....
Registration date : 29. 10. 08

*Odkaz Dračích jazdcov* Empty
PříspěvekPředmět: Re: *Odkaz Dračích jazdcov*   *Odkaz Dračích jazdcov* Icon_minitimeSat Feb 14, 2009 11:28 pm

ahoj všeci, tak brisingr už mám za sebou. bracha mi k vánocům koupil poukaz od fragmentu a 29,1,2009 mi knizka prisla domu. zabralo mi to dva dny a knizku jsem prelouskala. ted uz ji mám prectenou podruhy a zase sem se zamilovala a chci rict, ze jestli bude ten konecny ctvrty díl taky tak dobry jako díly predchozi, tak uz se nemuzu dockam. doufam ze to nezabere zase tolik času.
doufam, ze uz to taky nekdo precetl at muzem pokecat, nerada bych nekoho pripravila o prekvapení (a ze jich tam je)
tak jo, mejte se a urcite dejte vedet, jestli jste taky tak nadseni z tohothle dílu nebo ne
Návrat nahoru Goto down
Alice
Moderátor
Moderátor
Alice


Female
Poèet pøíspìvkù : 264
Age : 35
Location : always with Jasper
Job/hobbies : just have a fun
Registration date : 08. 01. 09

*Odkaz Dračích jazdcov* Empty
PříspěvekPředmět: Re: *Odkaz Dračích jazdcov*   *Odkaz Dračích jazdcov* Icon_minitimeTue Feb 24, 2009 2:19 pm

Jo tak já už mám Brisingr taky za sebou...a musim uznat, že jsem nadšená z toho proč se tenhle díl jmenuje tak jak se jmenuje...
Hrozně se mi Brisingr líbil, ale přiznám se, že já prostě nejsem úplně zažraná do příběhů o Roranovi no... Ale hrozně mě potěšilo, že tam jsou asi dvě kapitoly ze Safiřina pohledu... líbí se mi jak nazývá ty věci třeba" blíží se skupina lidí-přátel, urgalů-přátel a koně-co-se-mesmí-žrát..." :oD
Ale na netu jsem zahlídla, že ten čtvrtý díl by měl vyjít až 2012...to je za 3 roky!!! ach jo to je děsně dlouhá doba... :(
Návrat nahoru Goto down
angie
Smrtelník
Smrtelník
angie


Female
Poèet pøíspìvkù : 291
Age : 31
Nej kniha : samozrejme že Twilight sága:))
Registration date : 25. 10. 08

*Odkaz Dračích jazdcov* Empty
PříspěvekPředmět: Re: *Odkaz Dračích jazdcov*   *Odkaz Dračích jazdcov* Icon_minitimeTue Feb 24, 2009 10:36 pm

noo tak ja som si prednedávnom stiahla Brisingr do kompu tak sa moc teším a hneď ako budem mať čas sa do toho chystám pustiť Smile ....dúfam, že to bude čoskoro bo už sa o to snažím vyše týždňa....aa keď čítam tie pozitívne reakcie čo tu na to píšete tak sa teším ešte viaac Give Heart
Návrat nahoru Goto down
kelly01
Administrátor
Administrátor
kelly01


Female
Poèet pøíspìvkù : 607
Age : 35
Location : Kladno
Job/hobbies : Student VŠFS, účetní
Nej kniha : Temeraire, HP, LOTR, Twilight, Bartimeus....
Registration date : 29. 10. 08

*Odkaz Dračích jazdcov* Empty
PříspěvekPředmět: Re: *Odkaz Dračích jazdcov*   *Odkaz Dračích jazdcov* Icon_minitimeWed Feb 25, 2009 1:53 pm

až v roce 2012, se paolini musel zblaznit ne, to nevydrzim. copak by nemohl hnout zadkem a napsat to trosku driv. urcite zase nepusti ani chlup informaci.
doufam, ze se murtagh zmeni, hrozne me zklamal v poslednich ¨kapitolach brisingru, vím, ze vsechno smerovalo k tomuhle stretu a zaveru, ale stejne, tak nejak sem si prala, aby se vymanil z moci galbatorixe. a chudak dráp, vzdyt vlastne nemel zadne "detstvi" jestli se tomu tak dá rikat.
v kapitole, kde si dela eragon mec sem skoro nedychala, kapitola me naprosto odzbrojila a to ze pokazdy vzplane, taky dobry, a to jak hledali ten vesmirnej¨sutr, aby mohli mec ukovat, a jak safira nastvala strom menoa.
proste vsechno v knize bylo uzasny. ted az doctu Black Powder War a Eagles Ivory, tak se pustim znovu do ODJ a uz se na to moc tesim.
takze papapa a jestli jste jeste necetli zaverecny kapitoly, tak doporucuju par balicku kapesniku, já je potrebovala cry
Návrat nahoru Goto down
Alice
Moderátor
Moderátor
Alice


Female
Poèet pøíspìvkù : 264
Age : 35
Location : always with Jasper
Job/hobbies : just have a fun
Registration date : 08. 01. 09

*Odkaz Dračích jazdcov* Empty
PříspěvekPředmět: Re: *Odkaz Dračích jazdcov*   *Odkaz Dračích jazdcov* Icon_minitimeMon Mar 02, 2009 2:14 pm

jojo...jako meč je neprosto nejhustší a bezkonkurenční...fakt jo...
s tim Murthagem s tebou souhlasim Kelly...
ja musim cist do skoly, ale az bude cas tak se zase vrhnu na Eragona...vzhledem k tomu, ze Twilight sagu jsem pujcila sestrence a jejimu snoubenci...
Návrat nahoru Goto down
kelly01
Administrátor
Administrátor
kelly01


Female
Poèet pøíspìvkù : 607
Age : 35
Location : Kladno
Job/hobbies : Student VŠFS, účetní
Nej kniha : Temeraire, HP, LOTR, Twilight, Bartimeus....
Registration date : 29. 10. 08

*Odkaz Dračích jazdcov* Empty
PříspěvekPředmět: Re: *Odkaz Dračích jazdcov*   *Odkaz Dračích jazdcov* Icon_minitimeFri Mar 20, 2009 2:30 pm

Alice napsal:
jojo...jako meč je neprosto nejhustší a bezkonkurenční...fakt jo...
s tim Murthagem s tebou souhlasim Kelly...
ja musim cist do skoly, ale az bude cas tak se zase vrhnu na Eragona...vzhledem k tomu, ze Twilight sagu jsem pujcila sestrence a jejimu snoubenci...

taky to je napad pujcovat knizky, si delam srandu. ja knizky zasadne nepujcuju od ty doby co mi kamaradka polila Bartimeuse brusinkovym dzusem s vodkou a tvrdila, ze uz to tam bylo. kdyz sem knizku otevrela, bylo to jak v lihovaru. vazne hnus. koupila sem si novou, starou sem ji s uctenkou vratila a bylo. to me odnaucilo pujcovat knizky.

jinak cast s tim mecem byla uplne uplne nejlepsi. teda az po sdci srdcí. vazne sem posledni kapitoly probrecela a nestydim se za to.
Návrat nahoru Goto down
AdaVonBB
Smrtelník
Smrtelník
AdaVonBB


Female
Poèet pøíspìvkù : 29
Age : 30
Nej kniha : hadajte
Registration date : 02. 01. 09

*Odkaz Dračích jazdcov* Empty
PříspěvekPředmět: Re: *Odkaz Dračích jazdcov*   *Odkaz Dračích jazdcov* Icon_minitimeSat Mar 21, 2009 8:01 pm

a mna by zaujimalo co mu ten strom-elf menoa zobral.....viete..citil som pichnutie v podbrusi....:-D.........inac cakam a cakam a do 2012 sa zblaznim
Návrat nahoru Goto down
Alice
Moderátor
Moderátor
Alice


Female
Poèet pøíspìvkù : 264
Age : 35
Location : always with Jasper
Job/hobbies : just have a fun
Registration date : 08. 01. 09

*Odkaz Dračích jazdcov* Empty
PříspěvekPředmět: Re: *Odkaz Dračích jazdcov*   *Odkaz Dračích jazdcov* Icon_minitimeTue Apr 07, 2009 2:16 pm

Jo to by mě taky zajímalo...ale trochu se toho bojim...ten strom je takovej proradnej...máte nějaký teorie?
Návrat nahoru Goto down
AdaVonBB
Smrtelník
Smrtelník
AdaVonBB


Female
Poèet pøíspìvkù : 29
Age : 30
Nej kniha : hadajte
Registration date : 02. 01. 09

*Odkaz Dračích jazdcov* Empty
PříspěvekPředmět: Re: *Odkaz Dračích jazdcov*   *Odkaz Dračích jazdcov* Icon_minitimeTue Apr 14, 2009 8:32 pm

mozno nebude moct mat s aryou dieta .oz-))))) a mozno mu taky zobrala slepe crevo
Návrat nahoru Goto down
Sponsored content





*Odkaz Dračích jazdcov* Empty
PříspěvekPředmět: Re: *Odkaz Dračích jazdcov*   *Odkaz Dračích jazdcov* Icon_minitime

Návrat nahoru Goto down
 
*Odkaz Dračích jazdcov*
Návrat nahoru 
Strana 1 z 1

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
 :: Ostatní fantasy :: Knihy-
Přejdi na: